Ruční pneumatické nářadí

Na rozdíl od elektrického či akumulátorového nářadí je pneumatické nářadí poháněno vzduchem. Zdrojem vzduchu je kompresor a mluvíme-li o pneumatickém nářadí, jedná se zpravidla o bouracích kladivech, vrtácích a sekáčích. Toto nářadí se nejvíce uplatňuje na stavbách, při rekonstrukcích nejrůznějších objektů, nebo při opravách komunikací. Často se však používá i ve výrobních halách a provozech, v dílnách, garážích i jiných vnitřních prostorách. Kompresory v malém provedení slouží například u čerpacích stanic k dofukování pneumatik, nebo je používají autoservisy, ale i domácí kutilové. Vedle pneumatik se pomocí malých kompresorů také plní nafukovací hračky, gumové čluny a rafty či další vzduchem plněné předměty.

Sortiment pneumatického nářadí

K nejrozšířenějšímu pneumatickému nářadí patří nářadí M7. Zahrnuje vrtačky, utahováky, úhlové brusky, prostřihovače plechu, sekací kladiva, nýtovací kleště, sponkovače a další nářadí. Nářadí M7 se u profesionálů i amatérů prosazuje díky jeho kvalitě, spolehlivosti, dostatečnému výkonu, dlouhé výdrži a jednoduchosti jeho ovládání. Výrobce nářadí M7 se neustále snaží o průběžnou modernizace a inovaci tohoto praktického nářadí, které má již více než 20-ti letou tradici. K vylepšování přispívá jednak jeho vlastní průzkum, a jednak připomínky, poznatky a doporučení spotřebitelské veřejnosti. Ještě, než je každý typ uveden na trh, je podroben náročným zkouškám ve firemních laboratořích a poté praktickým testům. Toto prověřování výkonu a odolnosti lze srovnat s těmi nejnáročnějšími provozními podmínkami.

Co je pistolová technika

Autolakovny, výrobci strojů a další odvětví, kde je potřeba výrobky opatřit barvou, se neobejdou bez stříkacích pistolí, které se souhrnně nazývají jako pistolová technika. Při používání stříkacích pistolí se využívá stlačeného vzduchu vyráběného kompresory. Tato pistolová technika se používá vedle stříkání barev také k tryskání kovových, betonových a jiných tvrdých povrchů. Ve výrobních provozech pak slouží odsávací pistole k odsávání třísek vznikajících při obrábění materiálu.

Autor příspěvku: admin