Jak co nejlépe zorganizovat stěhování

Přemýšlíte nad tím, že se vrhnete do stěhování domu? Našli jste si krásnější pozemek, který už je jenom váš a za který nebudete muset platit každý měsíc nájem? V případě, že se chystáte ke stěhování, měli byste si to co nejlépe zorganizovat. Přece jenom je stěhování časově, fyzicky i psychicky náročné. Díky dobré organizaci byste se tak mohli vyvarovat zbytečnému stresu a zbytečnému zdržování.

Samozřejmě nejlepší bude, když využijete stěhovacích služeb, které vědí, jak ke stěhování domu nebo ke stěhování bytu přistupovat. Pokud jste se však rozhodli pustit se do stěhování svépomocí, prozradíme vám, jak to co nejlépe zvládnout.

Zbavte se nepotřebného a nepořádku

K prvním krokům rychlého a efektivního stěhování patří zahodit všechno nepotřebné. Přestaňte kramařit, do nového příbytku si rozhodně neberte to, co schováváte už nějaký ten pátek pro chvíli, kdy byste to náhodou někdy potřebovali. Zkrátka nepotřebné věci dávejte stranou – prodejte je na internetu nebo je darujte či vyhoďte. Je mnoho způsobů, jak se nepotřebného zbavit. Hlavně nepotřebné věci nebalte.

Kromě toho se zbavte veškerého nepořádku, který v interiéru máte. Vyhoďte nefunkční spotřebiče, polámané nebo poškozené hračky, také staré oblečení nebo věci, které jste jen nechtěli vyhodit, i když jsou k ničemu.

Použijte systém A, B, C

Nejlépe uděláte, když si začnete balit věci systematicky. Využijte systému A, B, C, kdy platí, že do krabic označených písmenem A zabalíte všechny věci, které budete potřebovat hned vybalit. Do těchto krabic se proto hodí umístit především věci každodenní potřeby, jako jsou ručníky, sprchové gely, kartáčky nebo spodní prádlo.

Do krabic označených písmenem B zase zabalte věci, které jsou důležité, ale které není nutné vybalit hned první den po nastěhování. Může to být třeba nádobí nebo zbytek oblečení. A do krabic označených písmenem C sbalte věci, které zkrátka hned nepotřebujete. Myslí se tím sezonní oblečení nebo knihy.

Autor příspěvku: admin