Akého neobvyklého domáceho maznáčika môžete chovať?

Sú vám dni v karanténe dlhé? Chcete si zaobstarať spoločnosť, ktorá vás bude milovať rovnako ako vy ju? Kúpte si domáceho maznáčika. Ak však viete, že v budúcnosti nebudete mať času nazvyš, oplatí sa siahnuť po nevšedných miláčikoch, ktorí nevyžadujú toľko pozornosti ako napríklad psy alebo mačky. Prezraďme si, aké nevšedný miláčikov je možné dnes správať a aké možno ubytovať v teráriách alebo napríklad vo vonkajších voliérach postavených zo stavebnice Aluhobby.

Slimák

Vedeli ste, že môžete chovať aj slimáka? Síce to nie sú miláčikov určenia k maznanie, ale svojou inakosťou priťahujú pozornosť. Navyše sa jedná o maznáčika, ktorého pokojne môžete kŕmiť tým, čo nájdete v chladničke. Nemusíte sa vôbec ostýchať.

Nemyslite si však, že sa jedná o malého slimáka. Máme na mysli veľkého slimáka, ktorý môže dorásť až do tridsiatich centimetrov. K svojmu spokojnému životu potrebuje predovšetkým vlhkosť a vysokú teplotu pohybujúce sa okolo dvadsiatich siedmich stupňov.

Vodné dráčik

Už ste počuli o maznáčikovi menom vodnej dráčik? Jedná sa bohužiaľ o pomerne neznámeho živočícha, ktorý si však svojou inakosťou získa určite aj vás. Inými slovami sa hovorí vodnému dráčikovi Axolotl mexický a môže dorásť do veľkosti asi tridsaťpäť centimetrov.

Ideálne je pre neho akvárium, ktoré by malo byť tak päťdesiat litrov. Skrátka veľa priestoru pre svoj spokojný život potrebuje. A ako ho kŕmiť, respektíve čím? Ideálne je dážďovka, prípadne malá rybička. Alebo mu môžete hádzať kúsky chudého mäsa – aj na tom si doslova pošmákne.

Leguán

Do terárií patrí napríklad leguány, ktorí sú ďalšími nevšednými miláčikov, ktoré môžete chovať. Konkrétne treba vypichnúť leguána zeleného, ktorý sa môže naučiť kŕmiť z ruky. Musíte ho to ale naučiť už ako mláďa.

Aby sa mu žilo doslova rozprávkovo, musíte mu dopriať veľa priestoru. Predsa len dospelí leguány môžu merať aj jeden a pol metra! Preto by malo byť terárium veľké dva metre na šírku i na výšku.

Autor příspěvku: admin