Péče o fotovoltaické panely

Abyste udrželi výkonnost a zajistili dlouhou životnost fotovoltaických panelů, je potřeba se o ně také starat. S určitou pravidelností a pečlivostí. Protože fotovoltaické články přeměňují energii sluneční na energii elektrickou, je třeba, aby aktivní plochy byly čisté. Nezáleží na tom, jestli máte pár panelů na střeše vašeho rodinného domu nebo se staráte o celou fotovoltaickou elektrárnu. Pokud panely pořádně nevyčistíte minimálně 1 – 2 x za rok, klesá účinnost převodu energií až o 30 %.

Čištění FV panelů demineralizovanou vodou

K funkční ploše fotovoltaických panelů i k samotným rámům je potřeba přistupovat velmi šetrně, aby se povrchy zbytečně nenarušily. Agresivní chemické prostředky některé materiály dokonce naleptávají. Sice vše krásně vyčistí, ale na mikrotrhlinkách se následně nečistoty mnohem snáze a rychleji usazují. Máme však pro vás řešení v podobě mytí fotovoltaických panelů demineralizovanou vodou. Už jste o tomto způsobu mytí něco slyšeli? Demineralizovaná voda je voda fyzikálně zbavená minerálů. Tím získává řadu unikátních vlastností, které jsou pro mytí přímo ideální. Do vody není třeba přidávat chemické čistící prostředky, a přesto všechny povrchy dokonale umyje a nenaruší přitom ani jemné materiály. Vyčištěné povrchy není potřeba sušit, protože se při usychání netvoří vodní kámen a nevznikají tak nevzhledné skvrny a usazeniny. A navíc díky dokonale vyčištěnému a hladkému povrchu se následně nečistoty mnohem hůře a pomaleji usazují. Panely vám tak vydrží čisté velmi dlouhou dobu.

Specialista na mytí FV panelů

Specialistou jak na čištění fotovoltaických panelů, tak na mytí demineralizovanou vodou je firma SAUBERPRO Cleaning. Dokonce vyvinuli svůj vlastní přístroj, díky kterému vyrobí demineralizovanou vodu přímo na místě. Pokud tedy disponujete přívodem vody, není potřeba demineralizovanou vodu pracně dovážet, ale vyrobí ji pomocí přístroje REVO SP7, který pracuje na bázi reverzní osmózy. Využijte i vy profesionálních služeb pro čištění fotovoltaických panelů a prodlužte tak životnost panelů a zvyšte jejich účinnost.

Autor příspěvku: admin