Za lyžováním i za turistikou. Vysoké Tatry jsou pro turisty lákavé

Máte před sebou volný zimní víkend, který rozhodně nechcete prosedět doma? Pokud plánujete vyrazit do zahraničí, nemusíte jezdit daleko, když vám Česko není dostatečně velké. Užít si velké dobrodružství můžete rovnou za hranicemi, a to konkrétně na Slovensku, když se vydáte do Vysokých Tater. Každým rokem je tato oblasti mezi lidmi oblíbená, ovšem nenechte se množstvím turistů ošálit. Přišli byste o příjemnou zimní dovolenou, která bude opravdu neotřelá.

V případě, že tedy stále nevíte, co podniknout během nadcházejícího víkendu nebo týdnů, doporučujeme zamířit právě do Vysokých Tatere. Určitě jsou Vysoké Tatry i pro vás jistým lákadlem, stejně jako pro mnoho dalších turistů, kteří se sem vydávají jak za lyžováním, tak za turistikou. To je tedy jen důkazem toho, že se sem můžete vydat jak za zimními sporty, tak za turistikou jako takovou, kterou lze provozovat i v zimě.

Ve Vysokých Tatrách se nachází celá řada míst, respektive vrcholů, které můžete zdolat i během zimy. Jen se na to dobře oblečte, nazujte si kvalitní boty a nezapomeňte být opatrnými. A kromě toho se zde nachází i řada lyžařských středisek, která čekají jenom na vaši návštěvu.

Za lyžováním i za turistikou

Pokud bychom měli chvilku hovořit o turistice, zmínili bychom zejména Gerlachovský štít, což je mezi turisty opravdu nejatraktivnější cíl Vysokých Tater. Nahoru se vydávají za každého počasí, ostatně stejně jako na horu Kriváň nebo na Lomnický štít.

Co se týče lyžování ve Vysokých Tatrách, po dlouhých letech kvalita zdejších lyžařských středisek opět vzkvétá. Po roce 1970 následoval trochu úpadek, ale naštěstí přišla řada investorů, která zachránila zdejší lyžařská střediska. Aktuálně se lyžuje například na Štrbském plese.

Když se vydáte do Vysokých Tater, kde se ubytovat?

Rozhodli jste se opravdu vydat se do Vysokých Tater? Pak určitě budete přemýšlet nad ubytováním ve Vysokých Tatrách. S tím vám může pomoct cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, která doporučuje například Grandhotel Praha Vysoké Tatry.

Autor příspěvku: admin