Vypravte se na vyhlášenou pláž do městečka Baška

Městečko Baška se rozkládá v jihovýchodní části ostrova Krk. Nejenže patří mezi oblíbené a vyhlášené turistické destinace, ale v jeho okolí naleznete také velké množství vinic. Nachází se zde i přístav. Pro ubytování chorvatsko se nabízí některý z místních hotelů nebo penzionů. Můžete se také ubytovat v soukromých apartmánech nebo pokojích. Na své si přijdou i milovníci kempování, neboť v okolí města se nacházejí hned kempy dva.

Širokou nabídku různých možností naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Pláž Vela Plaža

Nachází se v široké zátoce a táhne se podél celého města. Je to jedna z nejkrásnějších a nejvyhlášenějších pláží této oblasti. Také získala ocenění modrá vlajka. Kromě nádherného koupání nabízí i celou řadu sportovních aktivit. Patří mezi ně jachting, windsurfing či potápění. Na souši si pak můžete zahrát tenis, bowling, minigolf, fotbal nebo stolní tenis. Zařádit si můžete také na tobogánu.

Z pláže je nádherný pohled na Velebitské pohoří, jež se rozprostírá na protější pevnině, ale také na nádherný ostrov Prvić. Na své si přijdou i nudisté. Pro ně je zde připravený kemp i pláž.

Kromě Vela Plaža nabízí koupání i okolní zátoky jež se nacházejí jižním a jihovýchodním směrem od vesnice.

Během letních prázdnin se zde koná Bašské kulturní léto, jehož součástí je celá řada kulturních a zábavních akcí. Velmi oblíbený je Rybářský den během něhož si můžete pochutnat na místních gastronomických specialitách.

Tipy na výlety

Cesta do chorvatska to není jen koupání, ale jsou to také výlety spojené s poznáváním Součástí Bašky je farní kostel svaté Trojice, který je postaven v barokním slohu. Nedaleko města se pak nachází pozůstatky římské vily a benediktýnský klášter postavený v 11. století. Zde naleznete jeden z nejstarších dokumentů chorvatské hlaholice vytesaný do kamenné desky.

Autor příspěvku: admin