Velké versus malé koupelnové obklady

Při stavbě nebo rekonstrukci nové koupelny se nejvíce času věnuje správnému výběru obkladů. Obklady jsou dominantou celé koupelny a jejich výběrem můžete vyzdvihnout, ale také pokazit vzhled vaší koupelny. Vybrat ty správné obklady není snadné a rozhodně nedejte na první dojem. Obklady, které se vám líbí v regále, budou ve vaší koupelně vypadat zcela jinak. Jedním z důležitých vlastností obkladů, na které je potřeba se zaměřit je jejich velikost.

Trápí vás malý prostor vaší koupelny?

Profesionální koupelnové studio vás upozorní, že pokud vás zaujme velkoformátová dlažba, je jejím velkým negativem velký prořez, přibližně 10 – 20%. To náklady na obklady zvýší a při rekonstrukci koupelny je nutné to vzít v potaz. Malé kousky dlažby, které vám zbudou, pravděpodobně nijak nevyužijete.

U malých koupelnových obkladů je prořez minimální, na druhou stranu vás čeká větší péče o spáry mezi obklady.

Velké koupelnové obklady však dají malému prostoru ucelený dojem a dodají jí nádech luxusu. Záleží také na dekoru, který zvolíte.

Vizualizace koupelny vám ukáže, že do malé koupelny není vhodné míchat více barev nebo vzorů. Držte se jednoho maximálně nebo dvou dekorů ve světlejších barvách, které prostor opticky zvětší. Pokud se nechcete velkého rozměru dlažby vzdát, rozměry kombinujte. Malý rozměr dlažby nebo oblíbenou mozaiku využijte k vyčlenění prostoru – toalety nebo sprchového koutu. Hodí se také na zaoblená místa u vany.

Máte velkou koupelnu?

Fantazie vizualizace koupelen větších rozměrů dokazuje, že v podstatě jedno, jaké obklady zvolíte od velké koupelny. Mějte však na paměti, že by měly korespondovat s vybavením koupelny a nenarušovat ráz interiéru celého domu.

Designová koupelna by vás neměla za pár měsíců omrzet, proto se vyvarujte velkých módních výstřelků, které vás za čas omrzí. Koupelnové studio Praha provádí profesionální návrhy koupelen malých i větších rozměrů.

Autor příspěvku: admin