Už víte kam na dovolenou k moři?

Rádi byste konečně navštívili moře, ale odrazuje ta velká dálka? Nepatříte mezi dobrodruhy a raději vsadíte na osvědčenou klasiku a chcete dovolenou, kde si odpočinete, odreagujete pasivně i aktivně? Pak je právě pro vás ideální volbou rozmanité Chorvatsko, které neleží od naší země daleko a je schopné se postarat o mnoho skvělých zážitků, stačí jen vybrat destinaci, kde se vám bude nejvíce líbit.

Autem nebo autobusem?

Když si vyberete destinaci, musíte se rozhodnout, zda pojedete autem nebo, společně s ostatními turisty, autobusem. Oboje s sebou přináší mnoho výhod, ale také nevýhod.

Pokud preferujete pohodlí a komfort bude pro vás přijatelnější cesta autem do Chorvatska. Můžete si kdykoliv zastavit na toaletu, jídlo nebo se protáhnout. Zejména, pokud cestujete s malými dětmi je cestování autem mnohem pohodlnější. Před rozhodnutím cestovat autem zvažte své řidičské schopnosti, jestli se bude někdo s vámi v řízení střídat a zda technický stav vozidla na dlouhou cestu opravdu stačí. Dále zvažte dobré pojištění. Pokud dojde k nehodě nebo poruše auta v Chorvatsku, berte v potaz jazykovou bariéru v servisu.

Při cestování autobusem jste odkázáni na pravidelné přestávky, které určí řidič nebo delegát, což bývá častým problémem s dětmi. Cesta může být únavná a dlouhá. Na druhou stranu Chorvatsko není tak daleko, aby se to nedalo vydržet. Nemusíte mít obavy o technický stav vozidla a pojištění si zřídíte jen na sebe.

Kde se ubytovat?

Nejčastější ubytování Chorvatsko nabízí v bungalovech a apartmánech, které si můžete pronajmout přes různé cestovní kanceláře nebo můžete ušetřit značnou sumu peněz a vybrat si sami bungalov nebo apartmán na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz, kde naleznete obrovský výběr možností, včetně přímých kontaktů na majitele objektů.

Autor příspěvku: admin