Typy solárních panelů. Poznejte fotovoltaiku detailněji

O fotovoltaice se dnes neustále mluví, a to především proto, že je to způsob, jak snížit výrobu energie jako takové. Je veřejným tajemstvím, že právě výroba energie výrazně znečišťuje planetu a okolí kolem nás, které by se mělo chránit, abychom zde zelené lesy a rybníky měli i za několik desítek let. S fotovoltaikou to jde, díky fotovoltaice lze krapet chránit naši planetu. Při výrobě sluneční energie totiž nedochází k žádnému znečištění ovzduší, i to je ostatně důvod, proč se stát rozhodl na solární panely přispívat prostřednictvím dotačního programu Nová zelená úsporám.

Pakliže o solárních panelech uvažujete, ať už i proto, že chcete získat dotaci, která by vám mohla snížit cenu solárních panelů až o polovinu, je třeba poznat fotovoltaiku detailněji. Málokdo si například uvědomuje, že se solární panely dělí na několik tipů.

Křemíkový krystalický solární panel

Setkat se můžete například s křemíkovými krystalickými solárními panely. Jedná se o krystalické panely, které jsou zároveň velkoplošnými fotodiody. Konstrukce těchto solárních panelů je velice jednoduchá, horní sklo má antireflexní vrstvu, která je většinou vyrobená z oxidu titanu. Právě antireflexní vrstva se snaží, aby se světlo od křemíku co nejméně odráželo pryč. I když je však sklo na těchto panelech těžší, je také lepší.

Tenkovrstvý solární panel

Setkat se také můžete s tenkovrstvým solárním panelem. Jedná se o panel, který je k dostání hned vedle zmiňovaných křemíkových krystalických solárních panelů. Tenkovrstvé solární panely mají zpravidla více přechodů, účinnost je navíc o něco nižší než u krystalických alternativ.

Perovskitové fotovoltaické panely

Perovskitové fotovoltaické panely jsou označované za panely budoucnosti. Jedná se o panely, které jsou vyrobeny ze sloučeniny halogenů, jakým je například chlor nebo olovo. V tomto případě je otázkou, jestli se bude jednat opravdu o ekologické řešení, jelikož olovo může být problémem, i když ho bude v panelech jen malinko.

Pomocnou ruku při výběru vám nabízí firma Solidsun, která vám se vším poradí, vše vyřeší, připraví i namontuje.

Autor příspěvku: admin