Stavební práce jsou především o přesnosti

Nezáleží na tom, jestli jste profesionální stavbyvedoucí a stavíte úsek dálnice, nebo zda jste amatérský kutil, který doma dláždí cestu. Ve všech případech je zásadní jediná věc a tou je právě přesnost. Bez ní by se totiž žádné architektonické dílo nedovedlo do zdárného konce. K jejímu zajištění se používají laserové měřiče vzdálenosti.

K čemu se používají?

Tato zařízení se běžně používají k velmi přesnému měření vzdálenosti, které probíhá bezkontaktně. Díky tomu lze měřit až na vzdálenosti dvou set metrů, samozřejmě s neustálou precizností. Běžné vzdálenosti lze měřit během několika vteřin s přesností na milimetry. Jejich použití je velmi široké, protože se používají především ve stavebnictví, avšak nalézt je můžeme například při geodéziích činnostech, či dokonce při zaměřování některých palných zbraní. Jednoduše všude tam, kde je potřeba měřit vzdálenost.

Vyberte si vhodného výrobce

Výběr toho správného výrobce je mnohdy zásadní pro přesnost celého měření. Přístroje od firmy Stanley FatMax patří ke světové špičce v tomto oboru, protože společnost těží z dlouholeté tradice a kvalitní výroby. Neustále se snaží o nové inovace, které jsou založeny především na podnětech uživatelů přístrojů. Již 175 let se firma snaží o produkci nářadí té nejvyšší třídy nejen pro profesionální uživatele a řemeslníky.

Důležitý je i výběr správného zařízení

Jestliže se poohlížíte po zařízení na měření vzdálenosti, vhodné jsou zejména laserové dálkoměry s Bluetooth. Ty nejlepší modely vynikají velkou měřící vzdáleností, samozřejmě s velkou přesností až 1 milimetr na 10 metrů vzdálenosti, což není na bezdrátovou technologii vůbec špatné. Velký rozsah teplot, ve kterých je možné se zařízením pracovat, umožňuje prakticky neomezené využívání v průběhu celého roku. Výhodou je i malá velikost, takže se vejde i do kapsy. Díky dobře čitelnému LED displeji si přečtete naměřené hodnoty i za těch nejhorších podmínek.

Mějte na paměti, že nejen stavební práce jsou o přesnosti a té docílíte s pomocí laserových dálkoměrů.

Autor příspěvku: admin