Správný výběr plachty na bazén

Dokonalý bazén je dnes součástí skoro každého domu nebo zahrady. Lidé si jej pořizují už z toho důvodu, že se v podstatě nemusejí s nikým o bazén dělit a mají zde své soukromí. Zahradní bazén představuje určitý druh komfortu, ale jeho využití v létě se určitě vyplatí, především rodinám s dětmi. Člověk ale musí dbát také na čistotu vody a tak je třeba se o bazén také náležitě starat.

Spolehlivá ochrana bazénu – to je plachta na bazén

Ochrana vodní hladiny je jednou z nejdůležitějších úkolů pro plachtu na bazén. Není zrovna příjemné, chodit každé ráno se sítkem v ruce a čistit bazén od nečistot, které během večera a noci napadali do vody. Jde především o listí, hmyz, nebo jiné nečistoty z okolí. Mimo to má taková plachta ještě další výhody, které její pozitiva vyzdvihují výš.

Bazénové plachty

Jaké výhody tedy mají plachty na bazén

Je třeba zmínit především nízkou cenu. V porovnání s jinými ochranami na bazén jsou tyto plachty za velmi příznivou cenu. Člověk se nemusí obávat, že by pořízením takové plachty na bazén musel šáhnout hluboko do rodinného rozpočtu. Je sice pravda, že jsou oblíbené také pojezdové pevné kryty na bazén třeba z polykarbonátu, ale jsou podstatně dražší. Také je třeba zmínit i to, že bazénové krycí plachty jsou téměř bezúdržbové. Ovšem v případě, že došlo ke znečištění, jednoduše plachtu lze proudem vody očistit. Postačí k tomu proud vody ze zahradní hadice nebo z vysokotlaké myčky. Proschnout by měla plachta na slunci.

Rovněž manipulace s plachtou není složitá, ale aby byla ještě jednodušší, může si majitel přikoupit i speciální naviják, který usnadní práci. Tyto navijáky mohou být nejen na ruční pohon, ale i na elektřinu. Ty jsou ale podstatně dražší.

Další potřebné komponenty

K bazénovým plachtám se ovšem dají sehnat také různě veliká odtoková sítka, napínací gumy, kotvící kolíky pro lepší a pevnější uchycení atd. Všechny tyto komponenty mohou být jako součást balení. S jejich pomocí může mít každý majitel spolehlivé pomocníky a plachty tak budou splňovat svůj účel.

Odborné firmy

I výběr spolehlivé odborné firmy je důležitým bodem při výběru bazénové plachty. Na trhu se dnes nacházejí různé firmy, které nabízejí i plachty na bazén. O výběru firmy mohou rozhodovat například reference, které mají firmy většinou uvedeny na svých webových stránkách. Ale člověk může dát také na svůj úsudek.

Nejen pro ochranu bazénu

Ovšem nejenom pro ochranu bazénové vody slouží taková krycí plachta. Vzhledem k tomu, že bazén je zakrytý důkladně ze všech stran, na trhu existují také solární plachty na bazén, které jsou vhodné pro ohřev vody. Díky vzduchovým bublinkám, které pracují na slunci v podstatě jako malé lupy, se voda ohřeje a to zadarmo. Solární plachta na bazén by měla být průhledná, aby se sluneční paprsky dostaly až na dno bazénu. Dále je třeba zmínit i to, že se v takových případech se voda v bazénu odpařuje pomaleji a tak se šetří i bazénová chemie.

Autor příspěvku: admin