Rady a tipy, jak na kvasinkovou infekci u žen

Vaginitida je podráždění a zánět pochvy vyznačující se vniknutím infekce. Jedná se v podstatě o běžné a snadno léčitelné onemocnění. Může se tak stát z mnoha prostých důvodů.

Jedním z nich je např. změna chemické rovnováhy v pochvě nebo reakce na dráždivou kosmetiku. Mykóza zahrnuje ještě další rizikové faktory – nedostatek estrogenu, kojení, menopauza, atd.

Vaginitida není pohlavně přenosná infekce

Nicméně na druhou stranu sexuální aktivita k tomu vést může. Ve vzácných případech se objevuje také alergická reakce na sperma vašeho partnera. V neposlední řadě je to i tření, které za určitých okolností způsobuje podráždění od sexuálních pomůcek, např. kondomy a jiné sexuální hračky.

Jedna kosmetika a vše bez parfemace

Pokud se chcete vyhnout experimentům, raději používejte jednu kosmetickou řadu, která vám vyhovuje. Většinou jsou na mysli neparfemované produkty, které pochvu zbytečně nedráždí. V praxi to znamená takto nakupovat vše – od sprchového gelu až po vložky a tampóny.

Co ještě hraje úlohu?

Roli na vznik kvasinkové infekce sehraje rovněž prací prostředek, což málokdo tuší. Nadměrné množství konzumovaného cukru vaginální flóře taktéž nesvědčí. Noste vzdušné spodní prádlo a vyhněte se dlouhodobému působení mokrých plavek. Kvasinky milují vlhko a současně teplo. Je to pro ně ráj k pomnožení a vytvoření nepříjemných pocitů. Jako prevenci přejití do chronického stavu nebo při akutním vzplanutí doporučujeme produkty od GYNELLA®.

Jaké jsou příznaky kvasinkové infekce?

  • Podrážděná pochva svědí, může být i oteklá a zarudlá a pálí
  • Bolest nebo dyskomfort během sexu
  • Časté nucení na močení , někdy i s bodavou bolestí
  • Abnormální výtok – silný, bílý a bez zápachu, povleklá je kolikrát i vulva

Někdy však nemusí být kvasinková infekce a její symptomy přítomny všechny naráz nebo být tak zřetelné. Sama poznáte, který výtok je ve vašem případě normální a jaký ne.

Autor příspěvku: admin