Proč si vybrat dřevěnou podlahu

Mnozí si ve svém domě přejí dokonalou a především kvalitní podlahu, která bude mít dlouhou životnost a splní všechny požadavky. Je ale důležité vybrat si takový materiál, který bude odpovídat charakteristice místnosti. Trh dnes nabízí opravdu široký výběr materiálů pro podlahy nejen v domě, ale i pro komerční prostory nebo průmyslové haly. Jednou z nejpevnějších podlah vhodných zejména pro rodinné domy, chaty a chalupy je dřevěná podlaha. Má mnoho výhod a s její pokládkou mohou pomoci třeba pracovníci firmy Final Floor Podlahy Praha.

Dřevo jako dokonalý materiál nejen pro stavbu domu

Dřevo se používá jako stavební materiál již stovky let. Jde také o ekologický materiál, což znamená, že je obnovitelný a má výborné vlastnosti, které jej drží stále na špici oblíbenosti. Jde zejména o tepelně izolační vlastnosti, takže je možné chodit po dřevěné podlaze i bosou nohou. Dřevěná podlaha tedy vytváří příjemný pocit tepla. Dále je třeba zdůraznit dlouhou životnost dřeva a navíc jde o materiál, který se dá renovovat. Dřevěná podlah v domě vyvolává pocit luxusu a jde o materiál, který má vlastně originální strukturu. Je sice pravda, že se na trhu objevily různé imitace dřeva, ale originál je jen jeden.

Snad jedinou nevýhodou je, že se dřevo nemá rádo s vodou, a tak není vhodné takovou podlahu umístit do koupelny nebo třeba na chodbu, kde je voda a vlhkost téměř na denním pořádku. Pracovníci firmy Final Floor Podlahy Praha mohou poradit nejen s pokládkou, ale i s výběrem vhodného materiálu právě pro tyto místnosti.

Pokládka dřevěných podlah

Firma Final Floor Podlahy Praha má ve svém portfoliu služby, které představují pokládku nejen dřevěné podlahy, ale i jiných podlah. Každá totiž vyžaduje určité znalosti a jen odborník v této oblasti ví, jak si v dané situaci poradit, co je potřeba udělat, aby výsledek byl co nejlepší. I pokládka dřevěných podlah by měla být svěřena odborníkům. Prkenná podlah by se měla pokládat na dřevěný rošt, který je vyplněn izolací, nejčastěji minerální nebo čedičovou vatou. V současné době se ale hodně mluví o foukané izolaci. A dřevěné parkety do sebe musejí dobře zapadat, mají malou drážku a lepí se na dobře připravený podklad. Tady se pomoc odborníků nesmí vynechat, protože jen tak se zvýší i životnost podlahy.

Příprava podkladu

Každá pokládka podlahy, a to nejen té dřevěné, vyžaduje pečlivou přípravu podkladu. Je to důležité pro výsledek práce. Pokud vykazuje základna nějaké nedostatky v podobě nerovností, prasklin nebo jiných nedokonalostí, musí se nejdříve odstranit. Slouží k tomu třeba samonivelační stěrky, které dobře vyplní praskliny a mezery. Pokud je základna zbavena nerovností a je náležitě vysušena, podlaha se může pokládat. Odborné poradenství v této oblasti stejně jako samotnou pokládku podlahy nabízí i firma Final Floor Podlahy Praha.

Renovace dřevěných podlah

Nabídka služeb firmy Final Floor Podlahy Praha zahrnuje také renovaci podlahy. Dřevěná podlaha je totiž jedinou podlahou, která se dá i po letech dobře opravit a zrenovovat tak, aby byla opět krásná a funkční. Není tedy třeba chovávat pevnou, i když starou dřevěnou podlahu pod koberec. Kvalitním broušením a zacelením všech případných mezer se dřevěná podlaha zbaví veškerých nedokonalostí a mechanického poškození. V závěru se dobře ošetří například lakem nebo voskem. Podlaha získá znovu svou krásu a přirozenost a vydrží dalších několik let.

Autor příspěvku: admin