Proč používat látkové pleny? Nabízejí řadu výhod

Pokud čekáte narození svého prvního potomka, kromě výbavičky, kočárku, postýlky nebo třeba autosedačky, řešíte i otázku, jaký druh plenek používat, zda dát přednost jednorázovým nebo látkovým. Látkové pleny jsou stále IN a nabízejí velké množství výhod.

Proč právě látkové?

Každá maminka chce pro své děťátko jen to nejlepší. Ke spokojenosti přispívají i látkové plenky. Ty už nejsou takové, jako byly dříve. Vyrábějí se z přírodních materiálů a není potřeba je žehlit. Kromě toho mají celou řadu výhod. Jejich používáním eliminujete výskyt kožních obtíží, mezi něž patří vznik opruzenin či infekčních zánětů.

Dalším důvodem je hledisko finanční. Pokud budete používat látkové pleny, můžete ušetřit poměrně velkou finanční částku. Počáteční investice je sice trochu vyšší, ale z dlouhodobého hlediska se jedná o úsporu peněz. Kromě toho můžete látkové pleny použít i pro dalšího potomka nebo je můžete později nabídnout k prodeji. Nezanedbatelné je i hledisko ekologické. Při používání látkových plen nevzniká žádný odpad.

Co se používání týká, jejich nošení je pohodlné, stabilitu během nošení zajišťují gumičky, které se nacházejí v místě kolem pasu i kolem nožiček. Také, oproti plenkám jednorázovým, mnohem lépe těsní. To je velmi důležitá vlastnost, kterou oceníte především během prvních měsíců života miminka, kdy je stolice velmi řidká.

Zkušenosti a rady

Většina maminek dá na rady a zkušenosti. Pokud i vy patříte do této skupiny, pak je právě pro vás určený informační web o plenkách latkovepleny.cz. Naleznete zde zajímavé informace, které se týkají porovnání jednotlivých druhů plenek. Můžete si přečíst odpovědi na časté dotazy, které se týkají jak látkových plenek, tak jejich výběru a používání. Velmi přínosnými jsou i informace o tom, jak plenky vybírat a jak o ně následně pečovat.

 

Autor příspěvku: admin