Před použitím dezinfekce je potřeba povrch očistit

Zdá se to jako banalita, pokud ale povrch nevyčistíte, ztrácí dezinfekce svoji účinnost. V tomto článku vám řekneme, proč tomu tak vlastně je.

Už je to více než rok, co z ničeho nic vyrazil na poušť celým světem covid. Od té doby se nejen v nemocnicích, ale také veřejných místech rozmohlo čištění s pomocí dezinfekce. V některých případech je ale používání neúčinné. V následujících řádcích vám proto ukážeme, kdy je dezinfekce naprosto zbytečná.

Dezinfekce místo čištění

Někdo používá dezinfekce na povrchy jako jediný čistící prostředek. To ale není vůbec správné. Ani používání před samotným umytím rozhodně nepřidává na účinku dezinfekce, právě naopak. Abyste tedy využili jejích dokonalých schopností zničit téměř 100 procent bakterií a virů, budete muset před samotnou dezinfekcí povrch nejprve náležitě vyčistit.

Tento fakt si bohužel spousta firem ani domácností neuvědomuje. Mnoho lidí si totiž stále myslí, že pokud otře povrch dezinfekcí, bude mít po starostech. To ale vůbec není pravda. Zejména stěny, šatny, toalety nebo jídelní prostory je před jejich aplikací dobré nejprve uklidit a až poté umýt.

Slabá účinnost

Dezinfekce umí zabít až 100 procent bakterií a virů. Pokud ale dezinfekci nastříkáte na nános nečistot, můžete s dezinfekcí začít znovu. Usazeniny jsou totiž největším problémem. Především usazeniny ve spárách, které jdou jen těžko ostranit. Pokud ale chcete mít jistotu, že bude vaše podlaha nebo jiný prostor opravdu dokonale čistý, pak budete opravdu muset tyto spáry nejprve pečlivě vyčistit. V opačném případě bude dezinfekce právě v těchto místech neúčinná.

A až vám dezinfekce dojde, máme pro vás tip, kam zamířit. Eshop Prostredkycistici.cz nabízí široký výběr dezinfekcí a čistících gelů, které vám s čištěním nejen vaší domácnosti výrazně pomohou. V eshopu se navíc můžete těšit na zajímavé slevy a nízké ceny nejen pro registrované uživatele.

Autor příspěvku: admin