Opravy notebooku – kdy se to vlastně vyplatí?

Přenosné počítače, laptopy nebo notebooky, dnes je využívají takřka všichni. Ať už na práci, soukromé účely jako platby, nákupy na internetu a mnoho dalšího. Jde o součást dnešní doby a snad každý už má dnes nějaký ten přístroj nebo se jej chystá pořídit. Když vše funguje, je to dobře. Když se však něco pokazí, obvykle se snažíte odstranit chybu sami laickými nápady jako vypnout počítač, restartovat jej nebo nechat pár hodin „odpočinout“. Když ani to nepomůže, je potřeba přikročit k jiným možnostem. Co dělat?

Oprava – kdy se vám to vyplatí?

Nejste-li odborníky na opravu počítačů, pak asi neurčíte jasně, kde je chyba a proč vlastně notebook nefunguje tak, jak by měl. Někdy to může být opravdu jen drobnost, vyměnit malinkou součástku nebo jen spojit kontakt, který byl rozpojen nebo přerušen a všechno funguje tak, jak doposud. Čas od času se však objeví závada větší a je potřeba notebook opravit důkladně, možná také vyměnit základní desku, opravit jí nebo cokoliv dalšího. Mohou to být opravy nákladné, v řádech několika tisíců. A máte-li notebook dlouho, pak přemýšlíte, zda nebude lepší investovat peníze do koupě nového, někdy se prostě oprava notebooku Asus nevyplatí.

Jak poznat, kdy má oprava smysl?

Odnesete-li notebook do opravy notebooků, většinou vám řeknou, že notebook opraví a je jedno, jak velká oprava to bude. Mnohdy se ani nezeptají, zda chcete investovat do opravy a rovnou se do ní pustí. A vy pak musíte zaplatit vysokou fakturu za něco, co jste možná ani nechtěli. Ať už jde o rozbité šasi, opravu základní desky, poškození LCD displeje, firma RG Service udělá základní diagnostiku a stanovení ceny opravy zdarma. Na vás pak už jen bude, zda chcete přistoupit k opravě notebooku nebo investujete do nového. Máte jednoduše možnost volby.

Autor příspěvku: admin