Než se pustíte do ročního hlášení za odpady, přečtěte si o nových změnách

Rádi řešíte byrokratické povinnosti vůči státu? Pravděpodobně nikdo je nemá rád. Někteří je odkládají tak dlouho, jak to jen jde a někteří se snaží je co nejdříve vyřešit, aby měli klid. Možná je to pro vás už rutina, ale občas je dobré se podívat, jestli nedošlo k nějakým změnám. Jedna výrazná změna se týká problematiky s odpady. Jste zvyklí dělat roční hlášení za odpady? Roční hlášení za odpady se od roku 2021 řídí novým zákonem o odpadech 541/2020 Sb.

Jaké změny přinesl nový zákon?

Nový zákon o odpadech přinesl pozitivní změny, které některé lidi zajisté potěší. Do roku 2021 platilo, že se vás roční hlášení za odpady týká tehdy, pokud za rok vyprodukujete přes 100 tun běžného odpadu nebo 100 kilogramů nebezpečného odpadu. Nově se změnil limit u nebezpečného odpadu na 600 kilogramů. Pokud produkujete pod tuto hranici, už roční hlášení za odpady dělat nemusíte. Dejte však pozor, stále je potřeba vést průběžnou evidenci odpadu. Kdyby k vám přišla kontrola, tak s její pomocí dokážete, že produkujete odpad pod zákonem daný limit.

Víte, do kdy je třeba zpracovat roční hlášení o produkci odpadů 2022? Doposud to bylo do 15.2. a nově je termín do 28.2., tedy do konce února.

Externí zpracování ročního hlášení

Baví vás zpracovávání ročního hlášení? Pravděpodobně to nebaví nikoho je to starost navíc. Problematiku týkající se odpadů nemusíte řešit sami, stále více lidí se obrací na specializované firmy. Pokud chcete mít roční hlášení zpracované od profesionálů, obraťte se na firmu na Ecoservis.eu. Jen jí zašlete podklady, zaplatíte poplatek a specialisté za vás roční hlášení řádně zpracují a odešlou ho na ISPOP. Proč si neusnadnit práci, budete mít o starost méně.

Autor příspěvku: admin