Není důvod zavírat se uvnitř. Poradíme, jak si v bytě nebo domě rozšířit interiér směrem ven

Dům nebo byt je pro mnohé místo charakteristické tím, že je obehnáno stěnami. Mnozí tak tráví svůj čas hlavně v interiéru, místo aby byli venku, blíže přírodě a čerstvému vzduchu. Někteří argumentují tím, že to není až tak lehké. My se ale podíváme na to, že opak je pravdou.

Využijte svůj balkon

Balkon není jenom místem, kde můžete věšet prádlo, nebo kam mnozí odkládají kola a další věci. Zkuste balkon vyklidit a trochu ho vybavit. Stačí stolek, židle nebo křesílka a trocha květin. Během chvíle dokáže na malém prostoru vzniknout improvizovaná zahrada. A není třeba končit. Slunečník, nebo stínící plachty zajistí, že můžete na balkoně trávit delší čas v příjemném stínu. A když si přinesete i elektrický gril, proč si nepřipravit nějakou chuťovku a užít si skvělé grilování, i v paneláku?

K domu patří terasa

Majitelé rodinných domů to mají přece jenom o trochu jednodušší. Zatímco lidé v bytech jsou omezeni prostorem, u rodinných domů je vhodné myslet na zbudování terasy. Jakého-si přechodového bodu mezi tím, kde končí dům a začíná zahrada. A jak terasu zařídit? Z praktického hlediska rozhodne zahradním nábytkem, grilem nebo ledničkou. Z toho estetického by se nemělo zapomínat třeba na různé květiny v květináčích, nebo na zahradní dekorace.

Altán jako druhý domov

Kdo má k dispozici opravdu velký pozemek, nebo třeba zahradu v zahrádkářské kolonii, měl by se zamyslet nad realizací altánu. Ten nemusí být jenom obyčejnou malou dřevěnou stavbou. Může být klidně druhým domovem v dispozici 1+kk. Součástí může být zahradní kuchyně, krb společně s grilem, ale i místa k sezení, nebo k odpočinku. Chybět nemusí ani základní domácí spotřebiče. Proč se potom zavírat doma, uvnitř, když lze trávit celý letní den venku, v tomto prostoru, která nabídne dokonalé zázemí, na čerstvém vzduchu. Díky otevřenému krbu je využitelnost i na jaře nebo na podzim.

Autor příspěvku: admin