Mozaikou ke krásnému interiéru

Mozaika zdobí každý interiér, ať už jde o koupelnu, kuchyň, nebo toaletu. Mozaiky jsou skvělé v tom, že jsou složené z malých kousků, které se mnohem lépe přizpůsobí tvaru podkladu než obyčejné obklady, nebo dokonce ty velkoformátové. Díky tomu není problém pomocí mozaiky obložit vany, skříňky s umyvadlem, oblé lavice ve sprchových koutech apod. Mozaiku hojně využívají všichni, kdo vytváří zařízení pro wellness, především parní lázně. Mozaika se také tradičně velmi často využívá při obkládání bazénů.

Z čeho můžete vybírat

Mozaika má i dnes stejný účel jako dříve – oživuje klasické obklady. Dnes už se tolik nevidí sestavování barevných kousků mozaiky do velkého obrazu třeba antické bohyně, ovšem i současné barevné mozaiky jsou velmi atraktivní, byť představují spíš abstraktní výjevy. Nejčastěji se vyskytují skleněné mozaiky. Těch existuje velké množství druhů a také barevných provedení. Skleněnou mozaikou si můžete nechat obložit vanu, sprchový kout, domácí parní lázeň i bazén. Mozaiku můžete zkombinovat s klasickým obkladem a použít ji třeba jen na část zdi v koupelně i na toaletě – prostě jen tak pro zpestření.

Stále oblíbenější jsou skleněné mozaiky také v kuchyních, neotřelé barevné kombinace, různé tvary dílků i vzorové variace jsou to, co na mozaikách stále táhne. Vyberte si žíhanou, třpytivou, šrafovanou, nebo malovanou. Záleží pouze na vás, zda se vám do interiéru lépe hodí mozaika v několika barvách, či použijete pouze jednu. Stále častěji se používají také luxusní mozaiky perleťové a kovové, které vytvářejí velmi originální a jedinečný vzhled.

Máte-li raději přírodní materiály, zvolte kamennou mozaiku z travertinu, nebo říčních oblázků, která doplní každou koupelnu, použít ji ale můžete i ve vstupní hale, nebo chodbě. Fantazii se meze nekladou, mozaika vám umožní přizpůsobit si bydlení přesně vašim představám.

Autor příspěvku: admin