Moderní oplocení pozemku z dílců nebo pletiva

Plotové dílce už zdaleka nejsou novinkou, pokud hovoříme o oplocení. Kolem pozemků se používají stále častěji a není divu, jejich instalace je docela jednoduchá, navíc se dají výborně propojit s bránami. Na druhou stranu se ale najde skupina lidí, kteří dají při realizaci nového oplocení přednost pletivu. Pojďme si o plotových dílcích, neboli panelech, polích, a také o pletivech, říci něco více. Zaměříme se především na základní a ty nejvíce oblíbené typy.

Plotové panely 3D a 2D

Plotové panely mohou samozřejmě vypadat různě, lišit se nejen velikostí prostoru mezi spojenými dráty, obecně se ale rozdělují na plotové panely 2D a 3D. Jaký je základní rozdíl mezi nimi, to se nabízí již z těchto názvů. Ano, uhádli jste, 2D plotové panely jsou v podstatě ploché, zatímco 3D plotové dílce působí více plasticky, a to díky použití prolisů, nebo chcete-li prohybů drátu. Kovové ploty tvořené právě z těchto dvou forem dílců nejen skvěle vypadají, ale zároveň vám budou sloužit po dlouhý čas. Co se ukotvení a instalace týče, pak hrají tu nejdůležitější roli u obou typů sloupky.

Pletiva na mnoho způsobů

Pletiv je ale ještě mnohem více druhů. Jistě budete znát klasické pozinkované pletivo, které ale stále častěji nahrazují některé poněkud modernější varianty. Tak například poplastované pletivo je z hlediska odolnosti proti korozi, ale i dalším nástrahám klimatu, výborným řešením. Pokud si zakládáte na estetice celého pozemku, pak zvažte použití dekorativního pletiva. Pro lesníky a chovatele jsou zase top volbou lesnická pletiva, králičí pletiva, ovčí pletiva a další.

Branky a brány

Ke každému pletivovému plotu neodmyslitelně patří vhodně zasazená pletivová brána. Pletivové branky jsou dnes nabízeny v mnoha efektivních a moderních variantách, společně s komponenty pro brány a příslušenstvím pletiv, díky kterému pro vás bude montáž snadná.

Autor příspěvku: admin