Minimalismus do každé domácnosti

Přemýšlíte nad tím, že se pustíte do rekonstrukce bytu nebo rodinného domu? Ať už se chcete pustit do rekonstrukce koupelny, do nové kuchyně na míru nebo to chcete vzít všechno rovnou od podlahy, rozmýšlíte, v jakém stylu se místnosti ponesou. Víte, že kombinovat vícero stylů není zrovna nejlepší, proto uvažujete nad jedním, který však bude splňovat veškeré vaše požadavky. Co třeba takový minimalismus?

Minimalistické bydlení je dnes in

O minimalistickém stylu jste bezesporu slyšeli. Mluvíme o velmi oblíbeném bydlení, které se nese ve znamení jednoduchosti a nulové přeplácanosti. I když danému stylu dominuje bílý odstín, není zakázáno zkombinovat ho s jinými, o něco pestřejšími tóny barev.

Co by však mělo zůstat zachováno, tak několik zásad. Konkrétně je nutné zachovat onu čistotu. Vyvarujte se zbytečným doplňkům a dekoracím, nezahlcujte prostor příliš velkým množstvím nábytku. Snažte se o to, aby domácnost působila vzdušně, jemně, neutrálně.

Kvalita je základem

Při výběru jednotlivých kusů nábytku nebo dekorací je nutné sázet na kvalitu. Raději si nechte postavit vestavěné skříně na míru, než abyste svou domácnost zaplnili nekvalitními kusy nábytku, které uberou na vzdušnosti.

A když už jsme u toho nábytku a dekorací obecně. Mezi nejpoužívanější materiály patří dřevo, také sklo a kov, dále také kůže a moderní beton. U betonu je dobré se poradit s odborníky. Existuje i jeho levnější, a především lehčí alternativa, kterou zdi snáší daleko lépe.

Přemýšlejte nad barvami

Pokud si chcete pustit minimalismus do domácnosti, je nutné přemýšlet nad barvami. Každý styl bydlení je typický nějakým barevným uspořádáním a minimalismus zkrátka není ničím výjimečným. Bílá barva je v tomto případě typická, nejčastěji pak bývá doplněna šedou barvou nebo jinými podobnými neutrálními odstíny.