Máte doma kočku? 4 věci, se kterými počítat

Mít doma kočičího miláčka s sebou nese spoustu radosti. Jen pohled na spokojeného tvora je tou nejkrásnější odměnou. Pokud ale máte kočku doma, měli byste vždy počítat s některými situacemi.

Prostor okna je stále nebezpečný

Máte doma překrásné záclony a reprezentativní kovové garnýže? Všechny bytové textilie a dekorační látky by se měly mít na pozoru před vaším domácím tygrem. Každý týden kočce zastříhávejte drápky, aby se při běžném pohybu nebo lovení mouchy nedostala do nesnází, když se jí zachytne drápek za textilii. Pokud jste si ještě nepořídili sítě proti hmyzu, je nejvyšší čas. Nestane se vám, že by váš kočičí přítel vypadl z okna při běžném lovu komára.

Láska, a ještě více lásky

Psi se dají snadno vycvičit. Kočka potřebuje svobodu a vědomí, že ji máte rádi takovou, jaká je. Když nebudete tlačit na pilu, podaří se vám kočku přesvědčit o tom, aby dělala, co potřebujete. Nechá se vyčesat, okoupat, bude nebo si dát tabletku na odčervení. Pochopte, z jakého pochází prostředí, a nesnažte se mít vše hned. Když její osobnost přijmete, stane se vám nejlepším kamarádem.

Příroda je mocná

Když si domů dovezete koťátko, ani vás nenapadne, že již za několik měsíců může mít vlastní koťata. Svého mazlíčka proto nechte včas vykastrovat, abyste doma za chvíli neměli kočičí klan. Kočička se může mrouskat i ve věku nižším než půl roku. Příroda je zkrátka mocná a jen tak ji neošálíte.

Pozor na jedovaté rostliny

Věděli jste, jak nebezpečný je obyčejný lopatkovec, brambořík, nebo třeba zamiokulkas pro vaše děti, papoušky, ale také pro kočky a psy? Jedovatou rostlinu byste měli raději darovat někomu blízkému, než se stane neštěstí. Pořiďte si raději šáchor nebo kočičí trávu. Kočkám zachutná a přispěje k jejich dobrému zdraví.

Každá kočka je osobnost, stejně jako lidé. Respekt, úcta, pohoda a láska – to vám nejlépe pomůže najít společnou řeč.

Autor příspěvku: admin