Masarykova čtvrť jako nejatraktivnější lokalita pro život v Brně

Stěhování do Brna? To je vždycky dobrý nápad! Pokud vás moravská metropole láká, nabízí se otázka, jakou konkrétní lokalitu pro bezproblémový život zvolit. Kromě populárního Cejlu nebo Líšně do hry vstupuje také Masarykova čtvrť, která na vás dýchá tím pravým prvorepublikovým vzhledem. Právě za dob první republiky zde totiž došlo k výstavbě drtivé většiny budov čili architektura je zde převážně funkcionalistická nebo secesní.

Dále od centra, za to kousek od přírody

Domnívat se, že bydlení ve městě je jenom o velkoměstském ruchu a že se prakticky nevyspíte, protože vám bude pod okny pořád někdo křičet nebo mluvit, není tak úplně pravda. A krásná brněnská Masarykova čtvrť je toho zářným příkladem a důkazem. Leží totiž trochu dál od centra, zato velmi blízko přírodě. V blízkosti se nachází například populární Wilsonův les nebo Kraví hora, jejíž dominantou je zdejší hvězdárna.

Nevedou tudy hlavní dopravní tepny, na druhou stranu se dobře dostanete do centra, protože tudy vede několik linek brněnských tramvají neboli šalin. Dobře se také dostanete na městský okruh, proto pokud budete chtít odcestovat někam dál ve svém automobilu, je to pro vás dobrá zpráva.

Čistota a bezpečnost

Co Masarykovu čtvrť dokonale vystihuje, pomineme-li blízkost přírody a dobrou dostupnost do centra, musíme zmínit také bezpečnost a čistotu. V sousedství se najdou spíše movitější obyvatelé Brna čili na vás bude čtvrť dýchat skutečným luxusem. A ten se zkrátka a dobře vždycky udržuje.

Ostatně i proto, že se zde najdou spíše movitější občané, zde seženete nemovitosti za vyšší ceny. V porovnání s jinými atraktivními lokalitami patří zdejší ceny nemovitostí k nejvyšším. A zatím to vypadá, že zde nebudou ceny klesat ani příští rok. Ale to je otázka spíše spekulativní, situace se dnes (nejen na nemovitostním trhu) mění ze dne na den.

Autor příspěvku: admin