Kolik je potřeba investovat do kvalitní filtrační konvice? Méně než byste čekali

Chtěli byste si pořídit filtrační konvici, ale vůbec netušíte, kolik si na ni připravit finančních prostředků? Pomůžeme vám se zorientovat v nabídce trhu a předejít případným problémům, které by vás čekaly, pokud byste sáhli vedle.

Levně neznamená vždy výhodně

Filtrační konvici seženete klidně i za pár stokorun. To může být pro někoho motivační, nicméně je potřeba se zamyslet také nad tím, kolik budou stát filtry. Jestliže máte povědomí o tom, jak funguje filtrační konvice, zřejmě vás nepřekvapí, že abyste z ní měli vždy kvalitní přefiltrovanou vodu, je potřeba pravidelně měnit filtrační patrony. Právě jejich cena má na výslednou cenu přefiltrované vody mnohem větší vliv, než cena filtrační konvice. Proto při její koupi nehledejte ten nejlevnější model, ale zajímejte se také o typ a cenu filtrů, které do konvice můžete vložit.

Většinu filtračních konvic seženete za cenu do 1 000 Kč

I značkové filtrační konvice mohou stát několik stokorun a obvykle je seženete již s jedním vloženým filtrem. Díky tomu budete rychle vědět, jaké filtry můžete používat. Při koupi konvice se ale zajímejte o to, zda je kompatibilní i s jiným typem filtrů. Některé moderní filtrační patrony totiž dokážou vodu nejen vyčistit, ale také do ní přidat minerální prvky důležité pro fungování lidského těla, například vápník, hořčík či draslík. Při koupi konvice se zajímejte také o to, zda je vyrobena z materiálu nezávadného pro zdraví, ideálně takového, který neobsahuje škodlivý Bisfenol A (BPA). Filtrační konvice v cenových hladinách těsně pod horní hranicí tisícikoruny bývají vybaveny také praktickým LED indikátorem anebo displejem, který vás upozorní na nutnost výměny filtru.

Levné filtrační konvice do 500 Kč

I za několik stokorun můžete sehnat použitelnou filtrační konvici, obvykle ale menších objemů. V této cenové kategorii můžete očekávat spíše filtrační láhev, která je vhodná k úpravě vody na cestách či při sportu. V případě konvice v této ceně nemůžete ale očekávat, že bude vybavena indikátorem upozorňujícím na nutnost výměny filtrační patrony. Správný interval si zkrátka budete muset ohlídat sami. Náhradní filtry pak můžete očekávat v cenových kategoriích do 500 Kč. Ty nejlevnější se mohou pohybovat i okolo pouhé stokoruny, dejte si ale pozor na jejich složení a rozhodně požadujte, aby obsahovaly aktivní uhlík, který dokáže efektivně z vody dostat nežádoucí látky včetně těžkých kovů, vodního kamene, mechanických nečistot, ale i například pesticidů a pozůstatků po dezinfekci vody v podobě chlorové pachuti. 

Autor příspěvku: admin