Knižní budka i street workout hřiště. Možností, jak zvýšit spokojenost lidí ve městech je mnoho

Nejedno město či obec si pokládá otázku, jak zvýšit spokojenost občanů či jak zvýšit obecně kvalitu života v místě, kde tolik lidí žije. Předně se vyplatí zaměřit se na vzhledovou stránku obce či města. Zanedbávané parky, do kterých se lidé nemohou jít projít, zrovna nebudí v lidech dobré a spokojené pocity. Stejně tak dětská hřiště, která jsou plná dětských herních prvků, nelákají rodiny s malými ratolestmi, pakliže jsou parkové lavičky posprejovány od vandalů a venkovní odpadkové koše překlopené s odpadky kolem.

První krok ke zvýšené spokojenosti lidí ve městech a obcích je proto zapracovat na vzhledové stránce. Nejdříve se musí odstranit chyby a nedokonalosti, které město jenom “hyzdí” na první pohled. Poté investujte do věcí, které občané ocení, pakliže se budou udržovat.

Street workout hřiště pro malé i velké

V posledních letech se ve velkých městech i malých obcích setkáváte s takzvanými street workout hřišti čili venkovním fitness. Dříve se na veřejných prostranstvích nacházelo maximálně dětské hřiště, ale se stále se zvyšující touhou po dokonalé postavě se nejedno město rozhodlo investovat do místa, které bude určené těm větším – teenagerům a taktéž dospělým.

Na street workout hřiště se chodí nejen dospělí a mladiství bavit. Chodí sem cvičit, posilovat své svaly a zlepšovat svou fyzickou výkonnost. Je to místo, kde se pravidelně setkáte s namakanými jedinci, kteří nelení a aktivně na sobě pracují.

Knižní budky pro ty druhé

Ne všichni jsou však vášnivými sportovci a ne všichni vidí ve cvičení smysl života. Té druhé skupině lidí se však také můžete zavděčit, a to tak, že do svého města nebo obce instalujete takzvané knižní budky (nebo zkráceně “knihobudky”). Fungují na jednoduchém principu – uloženy jsou do nich knihy, které si mohou lidé půjčit výměnou za jinou knihu.

Autor příspěvku: admin