Jste začínajícím zahradníkem?

Každý začínající, ostatně i zkušený, zahradník má představu krásné zahrady se zeleným trávníkem, zdravými stromy, kvetoucích květiny, voňavých bylinek a chutné jedlé zeleniny. Možná se vám některé podmínky pro pěstování budou zprvu zdát složité, ale věřte, že zahradničení není až taková věda, zejména když máte za pomocníky kvalitní zahradnické nářadí blackandecker.

S dobrým plánem a správným přístupem se může skvělým zahradníkem stát téměř kdokoliv.

Poznejte prostor pro vaše zahradničení

Předtím, než začnete plnit svou zahradu rostlinami, musíte vědět, které oblasti jsou pro výsadbu nejlepší. Zjistěte, která místa jsou během dne na slunci a která ve stínu, a věnujte pozornost tomu, kde se během dešťových bouřek shromažďuje voda. Ať už chcete pěstovat zeleninu, stromy, okrasné keře nebo květiny, budete muset vědět, které části vaší zahrady jsou nejvhodnější pro různé rostliny.

Vyberte správné rostliny

Je jasné, že se pravděpodobně nebudete uchylovat k sázení a pěstování palem, ovšem i tak věnujte výběrů rostlin zvýšenou pozornost.

Pak přemýšlejte o tom, jaké úsilí chcete věnovat své zahradě a jaký by měl být konečný výsledek: Chcete růžovou zahradu, kterou jste viděli v časopisu, ale vyžaduje stálou pozornost a péči? Nebo zahradu plnou trvalek, které můžete zasadit a zapomenout na ně? Pečlivě tvarované keře, jejichž tvarování trvá roky?

Péči o rostliny a celou zahradu vám usnadní kvalitní nářadí blackdecker. Mějte na paměti, že s nekvalitním nářadím můžete své zahradě spíše ublížit a své pracně vypěstované rostliny poškodit.

Předejděte problémům se škůdci

Jakmile budete mít své rostliny v zemi, hrozí jim napadení si škůdci nebo chorobami, které by se mohly pokusit zrušit veškerou vaši tvrdou práci. Můžete zabránit škůdcům pomocí doprovodné výsadby – spárováním rostlin, které pomáhají odvrátit nejhorší nepřátele druhé strany – nebo pomocí přírodních metod, jako je voda, odradit mšice nebo pivo k zachycení slimáků. Chcete-li rostlinám pomoci v boji proti nemocem, ujistěte se, že mají dostatek slunečního světla, jsou vysazeny v dobře odvodněné půdě a nejsou spolu navzájem přeplněny.

Autor příspěvku: admin