Jaké výhody má slaná voda v bazénu?

Chlor do bazénu je sice stále populární, postupně ho ale začínají vytlačovat alternativní řešení. Jedním z nich je i sůl do bazénu. Jaké jsou její výhody?

Sůl do bazénu sice stále nepatří mezi nejoblíbenější typy chemie do bazénu, získává si ale čím dál více příznivců. Výhody jsou nesporné. A až si o nich přečtete, sami nám dáte zapravdu.

Výhody soli do bazénu

Chlor do bazénu je stále populární. A to i přesto, že si na něj stále více lidí stěžuje. V některých případech totiž může způsobit vysychání kůže a pálení očí. Je tedy jasné, že hodit do chlorované vody malé dítě není zrovna nejlepší nápad. Proto existují alternativy v podobě bezchlorové chemie, která tyto problémy eliminuje.

Sůl do bazénu po úpravě skrze sanitační jednotku naplno nahradí klasický chlor. A to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Ve vodě se tak mohou koupat i osoby s citlivou pokožkou nebo onemocněním kůže (lupénka, atopický ekzém). Strach z ní už vůbec nemusí mít zdraví lidé. I ti, kterým jinak dělá chlor podobné potíže jako alergikům.

Kolik to stojí?

Někteří si sice myslí, že je péče o slanou vodu obtížnější, to ale není vůbec pravda. V zásadě vám stačí sanitační jednotka a kvalitní sůl do vody. Připravte se ale na to, že si za sanitační jednotku připlatíte. V některých případech se můžete dostat i na desítky tisíc korun. U menších domácích bazénů se ale samozřejmě dostanete na menší částky. V porovnání s investicí do sanitační jednotky je pak cena soli do bazénu pouze zlomkovým výdajem.

Ročně za chemii utratíte zhruba 1,5 tisíce korun. Záleží pouze na tom, jak velký bazén máte. Než vás ale tato částka zděsí, mějte na paměti, že u klasicky ošetřovaného bazénu byste museli investovat do dalších dezinfekčních prostředků. U slané vody tento problém odpadá. Slaná voda má totiž mírné antiseptické účinky a ušetří vám peníze za další přípravky.

Autor příspěvku: admin