Jak vybrat protipožární krabici do elektroinstalace?

Elektroinstalační protipožární krabice se od těch klasických poměrně liší. Jak ji tedy vybrat? Na to vám odpovíme v tomto článku.

Uvnitř vaší zdi je možná více věcí, než si myslíte. Kromě elektrických rozvodů je tam pravděpodobně umístěna i elektroinstalační krabice. Možná dokonce protipožární. Chcete vědět, jaký je mezi nimi rozdíl? Tak v tom případě čtěte dál, protože vám ho prozradíme.

V čem se liší?

Protipožární krabice se tolik neliší od těch klasických. Jejich základní úkol je stejný jako v případě klasických krabic, a to ochránit elektroinstalaci v daném místě. Jak už ale název napovídá, nabízí ale další dodatečnou funkci – ochranu proti požáru.

V některých případech je ale její název zavádějící. Protipožární krabice totiž sama o sobě nedokáže zabránit požáru. Její speciální konstrukce ale umožní udržet požár v místě krabice alespoň na krátkou dobu pod kontrolou. Vy tak získáte příležitost zavolat pomoc a také evakuovat všechny lidi a zvířata z budovy.

Jak vybrat protipožární krabici

Jak ale takovou protipožární krabici vybrat? Nejdůležitějším kritériem při jejím výběru je především stupeň IP krytí. Ten tutiž udává odolnost vůči pronikajícímu prachu a vodě. Zvýšený stupeň IP krytí mají oproti klasickým instalačním krabicím právě protipožární krabice. Jestliže tedy vybíráte protipožární krabici, poohlédněte se právě po tomto parametru.

A jestliže si ji chcete rovnou koupit, pak zamiřte na eshop Kaiser-krabice.cz. Jde o internetový obchod, kde naleznete širokou nabídku instalačních krabic. A to jak těch klasických, tak protipožárních. Můžete vybírat z různých druhů a velikostí, ale vždy ve vysoké kvalitě. Protipožární krabice totiž pochází z dílny českého výrobce, který se může pyšnit popularitou nejen po celém Česku, ale také střední Evropě. Zakoupené zboží si pak můžete rovnou nechat zaslat až k vám domů a balíček k vám dorazí velice rychle.

Autor příspěvku: admin