Jak si vybrat vhodné nábytkové úchytky při jejich výměně či renovaci nábytku?

Každý kousek nábytku je uzpůsobený k tomu, aby šel snadno otevírat. Ve většině případů to umožňují nábytkové úchytky. Plánujete-li jejich výměnu nebo renovaci nábytku, měli byste brát v potaz několik důležitých faktů, které mají vliv na pozitivní a estetický výsledek. Nábytkové úchytky by však neměly být pouze praktickým a funkčním pomocníkem, který ovlivní pohodlí při používání nábytku. Zastávají také estetickou funkci a v některých případech se stávají solitéry daného kousku nábytku.

Výměna úchytek podle barvy nábytku

Chcete-li vyměnit stávající úchytky za jiné, při jejich výběru byste měli zohlednit především barvu nábytku. Ta hraje podstatnou roli v oblasti estetické. Možnosti máte hned dvě, jednou z nich je barva obdobná, která podtrhne minimalistický dojem a druhou je pak barva výrazná, která daný kousek nábytku dokonale oživí.

Interiérový styl

Úchytky by měly ladit s celkovým stylem interiéru a to nejen barvou, ale i materiálem a zpracováním. Jen tak dosáhnete jednotného stylu a dokonalého dojmu z vybavení místnosti.

Praktické hledisko

Tady hraje důležitou roli jak materiál, tak především tvar. Oba faktory také ovlivňují životnost úchytek, jejich odolnost a jednoduchost či obtížnost otevírání jednotlivých kousků nábytku. Delší životnost nabízejí úchytky masivnější, se kterými se také snáze manipuluje. Nenáročné na údržbu jsou tvary, které mají jednoduché linie. Členité úchytky se strukturovaným povrchem jsou naopak na údržbu velmi náročné.

Obraťte se na odborníky

Široký výběr úchytek různých tvarů, z různých materiálů nabízí web ankahb.cz. Naleznete zde nejen věšáky, ale také velké množství různých modelů úchytek, knopek nebo mušlí či věšákových lišt SIRO od rakouských návrhářů. Mají kvalitní zpracování a svůj jedinečný design, který je nezaměnitelný. Jsou vhodnou volbou do kuchyně, koupelny i na další druhy nábytku.

Autor příspěvku: admin