Jak si vybrat správnou matraci?

Kvalitní spánek je pro naše zdraví a pro náš dobrý pocit velmi důležitý. Jeho kvalitu ovlivňuje celá řada faktorů. Patří mezi ně i kvalitní a dobrá matrace.

Výběr matrace není radno podcenit

Matraci si nekupujeme každý den, proto je potřeba jejímu výběru věnovat náležitou pozornost. Jedná se totiž o dlouhodobé rozhodnutí, které ovlivní jak kvalitu spánku, tak i zdraví páteře a celé pohybové soustavy. Pro výběr matrace jsou rozhodující individuální potřeby každého jednotlivce. Není to jen správná tuhost, ale i věk, hmotnost, pohlaví a dokonce i spánková poloha.

  • Měkká matrace

Dokonale se přizpůsobí tělu. Má schopnost rozložit tlakové body a je vhodnou volbou pro ty, kdo spí na boku.

  • Matrace středně měkká a středně tvrdá

Tyto typy snižují tlakové body a tělo se do matrace tolik neboří. Poskytují optimální oporu páteři. Volit by je měli ti, kdo během spánku často střídají polohy.

  • Tvrdá matrace

Poskytuje pevnou oporu páteři, méně se však přizpůsobí tělu. Je určená především pro ty, kdo upřednostňují polohu na zádech nebo na břiše.

  • Matrace pro muže

Díky vyšší hmotnosti je lépe sáhnout po matraci tvrdší. Ta poskytne páteři dostatečnou oporu.

  • Matrace pro ženy

Ženy by měly volit matraci středně tvrdou.

  • Matrace pro děti

Tady je potřeba brát v potaz věk a vývoj dítěte. Pokud dítě ještě nemá ukončený vývoj, je ideální volbou matrace dětská, která je pevnější a poskytuje tělu dostatečnou oporu.

  • Matrace pro seniory

Ideální volbou v tomto případě je matrace měkčí, se zpevněným okrajem.

Na koho se obrátit?

Může to být třeba český výrobce matrací PURTEX. Tato společnost funguje na českém a slovenském trhu již velmi dlouhou dobu. Jedná se o předního českého a slovenského výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací, pojeného lehčeného polyuretanu (včetně RE VISCO), viscoelastických výrobků a zpracovatele polyuretanové pěny. Pro výrobu využívá materiály výhradně testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX. Prohlédněte si web společnosti matrace.purtex.cz a využijte třeba nabídky matrace 1+1. Získáte tak kvalitní matrace za velmi výhodnou cenu.

Autor příspěvku: admin