Jak prodat nemovitost

Jak prodat nemovitost, abyste měli peníze rychle na svém účtu? Podívejte se na možnosti, které se nabízejí. Zatímco jedna možnost vám nabídne rychlý zisk financí, jiné jsou časově náročnější. Je jen na vás, která z variant vám bude více vyhovovat.

Výkup nemovitostí

Pokud si přejete mít peníze na účtu v co nejkratší době, dejte se na výkup nemovitostí. Dostanete zhruba 90 procent z tržní ceny a máte jistotu, že své peníze obdržíte v nejkratším možném čase. Tato forma prodeje převádí daný objekt nebo pozemek ihned do vlastnictví nové firmy, nic se tedy neprotahuje. S ničím se nečeká. Celkově prodej a vyplacení potřebné částky funguje v řádu několika dnů. Tuto možnost rádi volí například podnikatelé.

Prodej s realitní kanceláří

Realitka je další možnost, jak si v poměrně krátké době (několik týdnů až měsíců) přijít na slušné peníze za svou nemovitost. Více než pět procent z celkové ceny bude poté sloužit jako provize pro realitní kancelář.

Bez realitní kanceláře

Pokud nespěcháte, můžete se do prodeje pustit i sami. Takto si budete jisti, že získáte celou částku z prodeje a nebudete muset nikomu vyplácet provize z prodeje. Bohužel jste ale také sami na veškeré úřední záležitosti. Musíte si ohlídat patřičné smlouvy i dohlédnout na to, ať vám nový majitel nemovitosti zaplatí celou částku. Pro to, abyste svou nemovitost brzy prodali, se doporučuje udělat detailní inzerát s dostatkem fotografií, a dovolit zájemcům prohlídky. Sice je tato aktivita velmi časově náročná, ale zvyšuje se pravděpodobnost, že takto oslovíte případného kupce.

Pro prodej nemovitosti si můžete povolat firmu, která vám pomůže. Budete tak mít peníze velmi rychle na účtu a nemusíte se starat o úřední záležitosti. Naopak v případě, že se rozhodnete pro prodej na vlastní pěst, získáte celou částku, ale budete na všechno vyřizování a úřední formality sami.

Autor příspěvku: admin