Jak používat nafukovací vířivku v zimě?

Pokud chcete trávit čas ve vířivé vaně bez ohledu na počasí, můžete si užít relaxaci ve vířivce klidně každý den i v zimě, aniž byste se řídili aktuálním počasím a teplotou. Jak si užít vířivku naplno?

Zimní měsíce nás nejvíce vyčerpávají. Zima nám neposkytuje dostatek přirozených aktivit s možností odreagování se po náročném dni v práci. Provozovat se dá méně sportů. Zajímavým způsobem relaxace jsou v zimním období vířivky, která nás udrží v lepší kondici. Pomáhají proti stresu, zkvalitňují spánek, uvolní napětí ve svalech, uleví bolavým kloubům, zlepší krevní oběh a posílí imunitní systém pro vyšší odolnost proti nemocem.

Zastřešení pro celoroční užívání

Kvalitní vířivky velmi efektivně odolávají mrazu. Dokonce fungují i při minus 10 až 15 °C a udrží teplotu vody i na 40 °C. Výrazně k tomu pomůže zastřešení vířivky. Pomůže udržet vodu teplejší, šetří energii na její ohřev a zároveň dává mnohem větší pohodlí v nepříznivém počasí. Ochrání také vodu před nečistotami. Stejně jako u bazénů je třeba u vířivky používat chemii k čištění vody a pravidelně ji filtrovat. U zastřešení je údržba vířivky snazší.

Údržba vířivky se v zimě při celoročním provozu neliší

Doby, kdy se vířivka musela přes zimu vždy zazimovat, jsou dávno pryč. Kvalitní moderní vířivá vana, která odolá mrazu, bez problémů zvládne provoz i v zimním období. Pokud tedy vířivku aktivně používáte po celý rok, její údržba se neliší od zbytku roku. Čeká vás čištění vody, dávkování chemie a běžná celková údržba vířivky. Ven se hodí stabilní vířivá vana, nafukovací vířivka se dá dát i do bytu.

Je vůbec zazimování vířivky vhodné?

Zazimování vířivky je často rizikové. Při vypuštění vířivé vany vám může zůstat voda v potrubí, kde během zimy zamrzne a pak potrubí značně poškodí nebo dokonce trubky popraskají. Může dojít ke korozi kovových částí a problémům s těsněním, které po zmrznutí zteří a ztratí své těsnící vlastnosti. Vždy si prostudujte manuál k vířivce, předejdete zbytečným rizikům poškození vířivky.

Autor příspěvku: admin