Jak obarvit pryskyřici? Přinášíme vám jednoduchý návod

Díky různorodým barvám můžete z vašeho výrobku vytvořit něco opravdu unikátního. Stačí vám k tomu jen trocha času a speciální přísada v podobě pigmentu.

Práce s epoxidovou pryskyřicí může být náročná, ale zároveň úžasná. Přináší s sebou totiž tolik úžasných možností, které byste u jiných materiálů hledali jen těžko. To samé platí i o pigmentaci, díky níž můžete dosáhnout opravdu zajímavého výsledku.

Ozvláštněte svůj výrobek

Epoxidové pryskyřice jsou v základu čiré. Pokud ale chcete svůj výrobek ozvláštnit, nic vám v tom nebrání. Epoxidovou pryskyřici je totiž poměrně snadné obarvit. Stačí vám pro to speciálně určená barviva, která se o změnu vzhledu postarají v mžiku oka. Pro efektivní barvení se používají především kvalitní pigmentové roztoky Veropal PR nebo pigmentové plasty Veropal PP.

Práce s pryskyřicí je díky těmto roztokům velice snadná. Jejich použitím totiž získáte barevný, průhledný, vodojasný i neprůhledný efekt vybrané barvy. Při nákupu pigmentu si dávejte pozor především na jeho světlostálost a kompatibilitu. Ne všechny pigmenty jsou totiž vhodné pro obarvení všech druhů pryskyřic.

Jak namíchat pigmentaci?

Máte vybráno? Pojďme si tedy ukázat postupy práce s pryskyřicí, které vám pigmentaci výrazně usnadní. Abyste si udělali dobrou představu o odstínu barvy, vyzkoušejte ji nejprve ve 100 ml čisté vody. Do ní aplikujte roztok po kapkách, dokud se vám odstín nebude líbit. Následně stačí přepočítat, kolik kapek budete potřebovat i do samotné pryskyřice. Na 100 ml pryskyřice využijete stejné množství pigmentu jako ve vodě, takže budete mít počítání výrazně zjednodušené.

Kde ale nakoupit kvalitní pigmentační roztok? Kvalitní roztoky najdete na eshopu Epoxio.cz. Pořídit zde můžete základní barvy Veropal PP, ale také metalické nebo perlescentní pigmenty, které vytvoří opravdu unikátní výrobek. Stačí si vybrat pigmentaci, která vám bude vyhovovat, a nechat si ji doručit až k vám domů.

Autor příspěvku: admin