Jak nosit miminko?

Pokud máte doma miminko, víte, že péče o novorozence je náročná. Především maminky prvorodičky často mívají obavu, zda všechno dobře zvládnou tak, aby miminko prospívalo a bylo zdravé. Celou řadu zajímavých informací nabízí web jaknamiminka.cz. Naleznete zde rady a informace nejen k péči o miminko, ale také o těhotenství nebo třeba porodu.

Nošení miminka v šátku

Některé maminky dávají přednost nošení miminka v šátku, namísto používání kočárků. Jaké výhody tento způsob nabízí? Je jich celá řada. Mezi ty nejdůležitější patří kontakt matky a dítěte, dítě je klidnější, neboť vnímá matčin tlukot srdce, její dech, cítí její vůni, je mu příjemné rytmické kolébání během chůze. Také poloha, kterou v šátku zaujímá, je velmi podobná té, kterou mělo v děloze, je mu tudíž blízká. Díky těmto faktorům se tak snáze vyrovnává s okolními vjemy, které mu mohou někdy připadat negativní. Přenášení v šátku bývá dokonalou prevencí proti dětským kolikám, neboť pokrčené nožičky a teplo mají pozitivní vliv na peristaltiku střev. Děti, které jsou nošené v šátku, mají lepší rozhled, dostávají větší množství podnětů z okolí. Nošení v šátku má pozitivní vliv na správný vývoj kyčelních kloubů a tvar hlavičky.

Obzvláště pozitivní je tento způsob nošení u dětí, které se narodily předčasně a byly odloučeny od matky.

Nošení v šátku však představuje výhody i pro samotnou maminku či osobu, která dítě v šátku nosí. Pokud vyrazí do města, má volné ruce, nemusí se starat o kočárek a všude se dostane snadněji. Má miminko neustále na očích, tudíž o něj nemá žádnou obavu. Nemusí přemýšlet nad tím, jak na miminka, aby byla klidná a měla vše, co potřebují.

Nabídka nosících šátků je také poměrně široká, kromě různých vzorů a materiálů si můžete pořídit i šátky různě veliké. Obdobou jsou pak šátková či ergonomická nosítka a nosítka rostoucí.

Autor příspěvku: admin