Jak na vánoční výzdobu? Inspirujte se jednoduchými tipy

Na vánoční výzdobu je ještě brzy. Sotva jsme naše příbytky zahalili do podzimního hávu. Nicméně dle expertů jsou lidé, jež své domovy dekorují do vánočního stylu s předstihem, v životě daleko šťastnější a těší se i z maličkostí. To jsou rozhodně důvody, proč se již nyní pomalu připravovat na adventní čas a inspirace na vánoční dekorace také není nikdy dost.

Vánoční výzdoba skýtá nespočet krásných možností. Začít lze připravovat adventní věnce, postupně pokračovat v dekorování venkovních a vnitřních prostor, zakončit vše nazdobením vánočního stromečku a přípravou slavnostní štědrovečerní tabule.

Adventní věnce zpříjemní čekání na Vánoce

Vánočnímu času předchází advent, který začínáme slavit čtyři neděle před Štědrým dnem. V tomto období již může plně vánoční atmosféra pohltit vaše domovy. Začněte s přípravou adventních a vánočních věnců. Můžete jimi ozdobit nejen stůl, ale vchodové dveře od domu, případně i jakékoliv jiné interiérové dveře. Na stole by rozhodně neměl chybět ve variantě se čtyřmi svíčkami, k zavěšení samozřejmě bez.

Záleží na vás, zda si věnce zakoupíte nebo vytvoříte sami. Právě jejich vlastnoruční tvorba patří k tradicím vánočního času, klidně si to vyzkoušejte také. Budete mít z výtvoru o to větší radost. Pořiďte korpus, adventní dekorace, mnohé materiály vám poskytne i příroda a pusťte se do tvoření.

Vyzdobte si to doma i venku

Pokračovat můžete výzdobou domova i venkovních prostor. Vánočně nazdobte okna. Zakoupit můžete samolepky nebo si doma vytvořit vlastní šablony a pomocí speciálního sněhového nebo glitrového spreje motivy Vánoc na okna aplikovat. Sněhové vločky, hvězdičky, zvonky, to jsou symboly, které si zvládnete nakreslit i sami.

Za efektní a kouzelné dekorace lze považovat vánoční osvětlení, kterým vyzdobte stromečky, ploty, dům, balkon, vstupní prostory a další místa na zahradě. Trendem je zakomponovat dekorativní osvětlení i uvnitř a dozdobit různá vánoční aranžmá. Ideálně se k tomu dají využít světýlka na drátku a na baterie.

Pravou atmosféru Vánoc doladí další vánoční dekorace, jako jsou girlandy, různé vánoční postavičky, svícny, lucerny, živé větvičky, vánoční hvězdy apod. Nic byt neovoní jako perníčky a vánoční cukroví, takže nezapomeňte se těmito sladkostmi zásobit.

Ozdoby na vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku nechává řada rodin až na Štědrý den. Mezi tradiční prvky patří vánoční baňky, které lze vybírat z různých druhů a barev. V současné době jsou trendy jednobarevné, jednoduché varianty. Módní jsou odstíny černé a antracitové, jež nepatří mezi klasické vánoční odstíny. V kurzu jsou i retro a dřevěné prvky. Záleží na vás, jakému stylu dáváte přednost.

Stromečku dodají to pravé kouzlo i další ozdoby. Třpytivé vločky, dekorace z peří, dřevěné závěsné ozdoby apod. Nabídka je velmi široká.

Tipy na dekorace na stůl

Štědrovečerní tabule si také zaslouží pozornost, protože pokud si stůl krásně prostřete, bude z večeře daleko intenzivnější zážitek. Neměly by na něm chybět kromě talířů, příborů a sklenic také ty správné dekorace. Doprostřed dejte vánoční svícen se svíčkou, živými větvičkami a květy. Plamínek dodá atmosféře při večeři to pravé kouzlo. Alternativu představuje svícen a váza s květinami. I tyto drobné dekorace stůl neskutečně oživí.

Inspirace na vánoční výzdobu je všude kolem nás a nabídka vánočních dekorací je stejně tak bohatá. Kupříkladu na e-shopu harasim.info najdete okouzlující, trendové a cenově dostupné dekorace pro ty nejkrásnější dekorace. Doporučujeme sem zavítat.

Autor příspěvku: admin