Dřevěné obklady na stěnu

Dřevo je úžasným přírodním materiálem, který se již po celá staletí používá nejen ke stavbě nejrůznějších objektů, ale také jako dřevěné obklady na stěnu. Pro milovníky dřeva je velkou výhodou, že si mohou vybírat dřevěné obklady nejen podle druhu dřeva, ale i mezi rozmanitými odstíny. Samotné obklady jsou pak v několika rozměrech, tvarech, tloušťkách a v neposlední řadě také si můžete stěnu obložit v prostorovém efektu 3D či 2D.

Chcete si vytvořit originální interiér?

Díky pestré nabídce dřevěných obkladů máte možnost si na stěně svého bytu, ale i restaurace, kavárny, baru či jiného prostoru kreativně vytvářet nejrůznější podobu obkladů.

Jakýkoliv interiér tak získá přirozený přírodní vzhled. Dřevo je navíc materiálem, který vzbuzuje pocit tepla, útulnosti a navíc příjemně voní lesem. Vybrat si můžete z pestré škály obkladů z různých druhů dřeva, šířek i tlouštěk. Každý tak může zvolit řešení, které bude vyhovovat jak modernímu a luxusnímu vybavení, tak vintage stylu nebo interiéru v rustikálním či starožitném stylu.

Jaké mají dřevěné obklady vlastnosti?

Ačkoliv má dřevo dlouholetou tradici nejen při stavbě domů, ale i při jejich vnitřním vybavení, mají dřevěné obklady na stěnu moderní 3D vzhled. Výhodou dřeva, které je čistě přírodním materiálem, je dlouhá životnost. Touto vlastností vynikají obzvláště některé tvrdé druhy dřevin, jako dub, buk a některé další, ze kterých jsou vyrobeny masivní dřevěné obklady na zeď. Výhodou dřevěných obkladů je také rychlá a jednoduchá instalace, což platí zejména pro dřevěné obkladové panely. Navíc se snadno čistí a přispívají k vytváření zdravého a příjemného klima v každém interiéru.

Jak se dřevěné obklady instalují?

Jejich instalaci zvládnete i bez řemeslníka, nebo dřevěné obklady se nalepují přímo na stěnu pomocí speciálního lepidla. Jsou vhodné pro velké i malé plochy a nevyžadují nákladné podkladové konstrukce. Firma Drdlík zasílá dřevěné obklady po jednotlivých kusech a například obsah balení 1 m² wodewa obsahuje vždy rovnoměrně rozdělený počet dřevěných obkladů tloušťky 2, 4 nebo 6 mm. Obklady lze nalepovat na stěnu horizontálně i vertikálně.

Autor příspěvku: admin