Co zohledňovat při výběru matrace do ložnice?

Investice do matrace není nikdy špatná investice nebo marná investice, naopak je to investice, které nikdy nebudete litovat. Pokud se totiž rozhodnete investovat do matrace, investujete vlastně do kvalitního spánku, který je pro lidské tělo, zejména pro lidský mozek, velice důležitý. Každý člověk ví, jak hrozné je, když člověka bolí hlava nebo záda nebo když je člověk špatně vyspaný. To všechno může být důsledkem nekvalitní matrace, proto si raději pořiďte novou.

I když se matrace pořizují na několik dlouhých let, po několika letech je vhodné matraci vyměnit. Důvodem může být třeba její proležení, kvůli kterému nebude spánek už tak kvalitní, jaký by mohl být. Pokud jste se rozhodli do matrace investovat, nabízí se otázka, co při výběru matrace zohledňovat či brát na vědomí?

Jaká je vaše poloha při spánku?

Je velice důležité vědět, jakou polohu při spánku máte. Podle toho se totiž bude výběr matrace odvíjet. Pokud spíše na boku, doporučujeme investovat do měkčí pěnové matrace, do které si pohodlně zaboříte ramena nebo bedra. Pokud však spíte na zádech nebo na břichu, lepší je investovat do tvrdší ortopedické matrace, která vám zajistí bezproblémový a příjemný spánek.

Kolik vážíte?

I když je tato otázka velice choulostivá (zejména, pokud je mířena na ženy), ale je to otázka, která se musí zodpovědět. Ať už vybíráte pružinovou matraci nebo taštičkovou matraci, hmotnost je třeba brát v potaz. Pokud vážíte více, je lepší investovat do tvrdší matrace, která pod vaší váhou trochu změkne a zcela se vám přizpůsobí. Jestliže však vážíte méně, doporučujeme volit spíše měkčí matrace, jejich tvrdost se nijak nezmění pod vaší váhou.

Jak je matrace vysoká?

I na tom při výběru záleží, i výšku matrace je třeba zohledňovat. Obecně platí, že matrace by neměla vyčnívat nad rámem, stejně tak by neměla být utopená v posteli.

Autor příspěvku: admin