Chyby, které se při úklidu často dělají 1

Snažíte se uklízet svou domácnost pečlivě a pravidelně. Utírat prach, umývat nádobí, perete prádlo, čistíte různé spotřebiče a spoustu dalšího. Ve snaze usnadnit si úklid děláte možná chyby, které vám spíš přidělají další práci. Jaké chyby to mohou být? Zamyslete se, také je doma, možná nevědomky děláte?

Přeplníte myčku

„Tohle se tam přece ještě vejde“ také si to často říkáte? Když je myčka opravdu naplněná hodně, některé kousky nádobí se nemohou zcela dobře umýt. Nože se dávají hrotem dolů. Když jsou lžičky pěkně pospolu, ne vždycky se mohou umýt dobře.

Nečistíte kuchyňské houbičky

Jde o semeniště bakterií a různých nečistot. Je nutno je pravidelně čistit, ale spousta lidí na to zapomíná. Houbička na nádobí by se měla vyprat jednou za tři až čtyři dny. Nasajte jí vodou a dejte na dvě minuty do mikrovlnky či ji můžete dát do myčky na nádobí. Stejně tak je důležité jí měnit, minimálně jednou měsíčně.

Lis na česnek

Je věc, která se moc nečistí, když jej dáte do myčky, nevyčistí se pečlivě. Existují speciální pomůcky, popřípadě stačí obyčejný starý kartáček na zuby a je hotovo!

Autor příspěvku: Zuzana Žáková