Chcete věnovat podzim přípravě nového interiéru vašeho obývacího pokoje? Jakým chybám se při jeho zařizování vyvarovat?

V obývacím pokoji trávíme většinu volného času, kdy pobýváme doma. Zejména v chladnějších měsících roku se obývací pokoj stává naším útočištěm při setkávání se s rodinou, ale také při relaxaci a nabírání sil. Drtivé procento českých obývacích pokojů ale stále vypadá, jakoby vypadlo z minulých časů. Jak si obývací pokoj přizpůsobit moderní době? Jakým chybám se přitom vyhnout?

Nedělejte z obývacího pokoje skladiště

Na úložné prostory vyhraďte raději vestavěnou skříň v předsíni anebo šatní skříň v ložnici. Nevytvářejte si sklad v obývacím pokoji. Zejména malé prostory byste tak úplně zabili. V obývacím pokoji musí proudit energie. Zapomeňte proto také na vystavení drobných miniatur a porcelánu na policích. Budete z nich muset jen utírat prach. Nepotřebné věci z obývacího pokoje můžete prodat anebo darovat a někomu ještě udělat radost. Moderní obývací pokoj totiž vyžaduje minimalismus.

Rozlehlou stěnu nahraďte malou skříňkou

Velké obývací stěny již v moderních obývacích pokojích dávno nemají své místo. Nahraďte je raději menšími praktickými skříňkami anebo modulárním programem, v rámci něhož bude možné jednotlivé komponenty dokupovat v případě budoucí potřeby. Do skříněk uložte jen praktické věci, které můžete v budoucnu potřebovat. Moderní obývací pokoj snese také doplnění o velkou knihovnu, která potěší zejména knihomoly. V moderním obývacím pokoji má televize stále svoje místo. Není však již jeho dominantou. Nestavte ji tedy na čestné místo a nevytvářejte jí oltář. Televize je jen jakýmsi doplňkem obývacího prostoru, kolem kterého se ale netočí veškeré dění vaší rodiny. Jako dominantu obývacího pokoje je z toho hlediska mnohem praktičtější zvolit krb, který je zdrojem tepla a poskytuje také příjemný pohled při relaxaci.

S nábytkem šetřete

Příliš mnoho nábytku v obývacím pokoji vás připraví o potřebný prostor. Přemýšlejte nad tím, zda je opravdu nutné pořizovat si velký konferenční stůl anebo ohromnou pohovku, kterou navíc není možné ani rozložit. K centrálnímu světlu přidejte i několik menších lampiček na čtení a ve stejném duchu přemýšlejte i o květinách. Ty obří nahraďte menšími, které udělají podobnou službu, ale zaberou méně místa.

Autor příspěvku: admin