Chcete mít doma vytoužený klid, ale hluk vám v tom brání?

Hluk kazí život mnoha lidem. Když někdo bydlí v rodinném domě, pravděpodobně si užívá pohodu. Lidé v bytech to mají jiné. Jen pár centimetrů betonu je dělí od jiného obydlí. Problém je v tom, že přes zeď se snadno zvuk přenáší a tak se stává, že je v paneláku slyšet každý zvuk od sousedů. Slyšíte rozhovor, puštěnou televizi, děti, zvířata i hlasitou hudbu. Pokud jde o hlasitý hluk, je to velmi nepříjemné a následně přemýšlíte, jak to řešit, protože domluva se sousedem v mnoha případech možná není.

Odhlučnění jako ideální řešení

Odhlučnění je řešení, které vám umožní v klidu žít i bez toho, abyste se pouštěli do soudních sporů se sousedy nebo se stěhovali jinam. Nejde o žádný náročný nebo předražený proces. Spočívá v tom, že se aplikuje zvuková izolace tam, odkud hluk přichází.

Pokud jste zdrojem hluku vy, můžete izolaci aplikovat, abyste ostatní nerušili. Může se provést zvuková izolace stropu, zvuková izolace stěny, ale i podlahy nebo třeba dveří a oken. Základem je pořídit si vhodné materiály pro odhlučnění. Specialistou je na ně internetový obchod na Akusticka-pena.cz.

Na jednom místě zde najdete všechny akustické pěny a příslušenství. Níže můžete vidět, tak se provádí odhlučnění stěny v paneláku:

Aplikace akustických materiálů není složitá a zvládnete to svépomocí. Na webu jsou všechny materiály přehledně popsané a nechybí také podrobné návody, se kterými budete vědět co a jak. Akustická pěna zvuk pohltí a zamezí mu, aby se šířil do dalších částí budovy, nebo ho přinejmenším utlumí dostatečně na to, aby už ostatní neobtěžoval. Inspirujte se nabídkou eshopu a udělejte ze svého domova místo, kde se budete opět cítit příjemně.

Autor příspěvku: admin