Chcete chovat kanárky? Poradíme vám do začátku

Zatímco dříve se chovali hlavně holubi, kterým se stloukl jen dostatečně velký holubník, dnes se dává přednost teraristice a u okřídlených domácích mazlíčků exotičtějším druhům. Zatímco pokročilí chovatelé chtějí chovat velké papoušky, kteří nejsou zrovna nenároční, začínající chovatelé hledají nejméně náročné jedince, kteří by jim vyplnili jejich volný čas. Řada odborníků doporučuje pro začátek chovat obyčejné andulky čili papoušky vlnkované, jenže ty dnes nejeden člověk chová ve venkovních voliérách. Pokud chcete vyniknout, pořiďte si kanárka, který je také nenáročným okřídleným mazlíčkem, jenž navíc krásně zpívá.

Kanárci toho ke svému životu mnoho nepotřebují. Doporučuje se je chovat v páru, ale pokud nejste na dva kanárky připravení, pořiďte si nejdříve samečka (ne samičku, ta nevydává tak příjemné zvuky jako sameček).

Pořiďte mu klec

Nabízí se otázka, co nesmíte postrádat, pokud chcete začít chovat kanárky. Nesmíte samozřejmě postrádat ptačí klec, ideálně si ji postavte ze stavebnice Aluhobby, kdy spojíte díky jednoduchému návodu hliníkové profily a další součástky dohromady. Tu vystelte novinami, které budete samozřejmě v pravidelných intervalech vyměňovat. Do klece dejte bidélka, krmítko na zrní, napáječku. I hračku kanárkovi do klece dejte, ať se nenudí.

Péče o kanárka není žádná věda

Stejně jako péče o andulky, i péče o kanárka je naprosto jednoduchá. Jen mu denně vyměňujte zrní a vodu, občas ptáčkovi zpestřete den zeleninou nebo ovocem (miluje hlavně mrkev nebo banán či jablko).

Nezapomínejte na pravidelnou hygienu, čistěte klec ideálně každý den, přičemž nechte, ať se ptáček proletí po místnosti. Jen samozřejmě nezapomeňte zavřít okna, dveře, vypněte větráky. Také se ujistěte, že se v okolí nepohybuje kočka nebo jiné zvíře, které by mu mohlo ublížit.

Při odchytu buďte opatrní, nesmíte mu poškodit křídla nebo pařáty.

Autor příspěvku: admin