Automatizované vytápění vám ušetří nejen čas, ale také peníze!

Mezi podmínkami, které jsou schopné vytvořit moderní versus původní tepelné rozvody, občas mohou panovat až extrémní rozdíly. Tyto rozdíly se přitom ocitají ve všech ohledech, které si jen umíte představit. Jsou jiné finančně, funkčně, esteticky i mění pohodlí uživatelů.

Moderní topné systémy jsou zkrátka velice dobrou volbou. My se přitom dnes podíváme na to, jaké zásadní výhody může mít automatizované topení oproti starším technologiím.

Směšování pod dokonalou kontrolou

Jedním z největších základů pro opravdu kvalitní vytápění je směšování pod kontrolou. To starší systémy nemohly příliš dobře kontrolovat, protože nebyla možnost dálkového přístupu k hodnotám, které v nich jsou nastaveny. Z toho důvodu se tak potkáváme až u moderních systémů s jakousi možností automatizace. Příkladem jsou termostatické směšovací ventily ATM.

Automatizace změn nastavení

Termostatické ventily jsou dokonalejší v tom smyslu, že obsahují termostat, který automaticky kontrole výstupy a někdy také vstupy. Díky tomu tak můžeme mít živé údaje o stavu vody v systému a jednoduše s ním nakládat. Samotný systém by ale nebyl příliš schopný, pokud bychom neměli šanci na dálku kontrolovat nastavení ventilu.

O to se mohou postarat konkrétně servopohony ARM ProClick. Jedná se o šikovnou metodu, jak jednoduše implementovat dálkové ovládání do libovolného systému. Základem je jenom to, aby bylo možné servopohon k ovládání jednoduše nacvaknout na ovládání ventilu. A o zbytek se potom už dobře naprogramovaný servopohon společně s jednotlivými čidly dokáže postarat bez potíží.

Hlídání dokonalého tlaku v síti

V moment, kdy už si dáváme tolik práce a investujeme tolik peněz co celého systému, by byla škoda to nedotáhnout se vším všudy. Ačkoliv je odvzdušňování systému sezonní jednohubkou před spuštěním, bylo by super se mu úplně vyhnout. A ono to dokonce opravdu jde! Implementované automatické odvzdušňovací ventily jsou zajímavou cestou, jak se postarat o správné nastavení tlaku v systému. Pokud tlak přesáhne nastavenou hladinu, sám ventil jednoduše udělá práci odvzdušňování za vás.

Autor příspěvku: admin