Ako vybrať farbu koberca

Koberec je dominantný interiérový doplnok. Vybrať správny koberec a správnu farbu koberca je preto dôležité.

Pripravili sme pre vás niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej farby koberca.

Využitie

Na čo sa váš koberec bude používať a aká je záťaž v miestnosti kde bude umiestnení? Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, je pravdepodobné, že bude vystavený častým nehodám v podobe rozliatych tekutín alebo domáci miláčik nanosí domov nečistoty. V týchto prípadoch je najlepšie zvoliť tmavšiu farbu koberca, ktorá môže skryť škvrny. To isté platí aj pre vstupné priestory, pretože pri vstupe je zvyčajne najvyššia záťaž. Pre hosťovskú izbu sa hodí akákoľvek farba.

Zohľadnite farbu stien a interiérové doplnky

Farba koberca by mala korešpondovať s vašim interiérom. Farba koberca musí zapadať do farebnej schémy. Pre väčšinu ľudí sú dobrou voľbou neutrálne farby ako sivá, krémová a hnedá. To sú farby väčšiny farebných schém. Ak plánujete celkom nový interiér, máte oveľa viac možností.

Ak sa vám zapáčil nejaký koberec, môžete kobercu prispôsobiť interiéru.

Moderné farby

Aj koberce majú svoje trendy. Ak máte radi módne trendy, potom sa inšpirujte nápaditými kobercami s výraznými vzormi. Moderné koberce sú však žiadané stále. Aj u nás sú obľúbené minimalistické interiéry, takže pre tento interiér je jednoznačnou voľbou minimalistický koberec.

Je dôležité mať na pamäti, že to, čo je dnes trendové, nemusí byť trendové o rok alebo dva. Najmä neutrálne farby však nikdy nebudú z módy.

Veľkosť miestnosti

Pri výbere farby koberca zohľadnite aj veľkosť miestnosti. Aktuálne sú obľúbené kusové koberce, ktoré prekrývajú len časť podlahy. Správna veľkosť koberca môže navodiť príjemnú atmosféru.

Autor příspěvku: admin