Realizace terasy: Je lepší nechat stavě profesionály?

Realizace terasy. Pokud se k ní rozhodnete, zjistíte, že je s ní spojeno mnoho útrap. Co vás všechno čeká? A nebude lepší najmout profesionála? Více v článku.

Terasa svépomocí

Realizace terasy je nutné řádně promyslet. Aby byla terasa opravdu kvalitní, zaměřte se na několik faktorů:

  • Orientace – chcete-li celý den užívat slunečného počasí, postavte terasu s orientací na Jih až Jihozápad. Slunečno pouze v ranní a večerní hodiny zajistí situování na Severovýchod.
  • Velikost terasy- v této fázi musíte vzít v potaz využití terasy. Kolik chcete, aby se na terasu vešlo lidí? Jaký nábytek na terasu umístíte? Pro představu – běžná velikost terasy se pohybuje zhruba kolem 25 m2.
  • Materiál – materiál hraje ve výstavbě terasy velikou roli. A to nejen pro jeho vlastnosti. Musí skvěle zapadnout do kontextu se zahradou. Pokud máte toto vše promyšlené a chcete znát náklady, k tomu vám poslouží kalkulátor terasy.

Vybudování terasy na klíč

Volba realizace terasy na klíč patří mezi jednoduché cesty. Vybraná firma vám totiž terasu u vašeho domu sama postaví. Nemusíte se tak starat o dovoz materiálu, ani o samotnou stavbu. Pokud byste si i přesto chtěli postavit terasu svépomocí, určitě chcete vědět, kde nakoupit materiál. Terasové prkno Praha a jeho okolí zajistí společnost Biwood.

Terasa na klíč včetně dovozu a kalkulace materiálu (terasové prkna Praha) vyroste doslova před vašima očima. Stačí si domluvit termín a zkonzultovat materiál. Nejen terasové prkno WPC, ale i další materiály a součásti potřebné ke stavbě budete mít na zahradě ve smluveném termínu.

Autor příspěvku: admin