Proč mít betonový plot?

Betonové ploty již dávno nenacházíme jen v průmyslových zónách nebo kolem nápravných zařízení. Nemají podobu nevzhledných šedivých kvádrů. Naopak. Pořídit můžeme betonové desky různých tvarů, velikostí, barev a vzorů. Plot tak nevyniká jen svou velkou praktičností, ale také svou estetičností. Vzhled přírodního kamene tak zapadne do jakéhokoliv exteriéru.

Rychlá výstavba

První velkou výhodou je rychlá výstavba plotu. Na jeho instalaci nejsou potřeba žádné složitější stavební úpravy. Pouze vyhloubení děr na betonové sloupky do kterých se následně betonové desky vsunou. Kromě montáže je snadná i údržba plotu. Beton nepotřebuje žádnou ochranu proti rzi ani opakované natírání. Není potřeba žádná údržba.

Výhody betonového plotu

Kromě střeženého soukromí, což se v dnešní době hodně cení, další výhodou betonového plotu je jeho vysoká bezpečnost. Plot je tak pevný, že ani prudký vítr s ním nehne a plot se nezboří. Při hrách našich dětí na zahradě se nemusíme obávat nečekaného vjezdu auta na náš pozemek. Betonový plot rozjeté auto zastaví, zabrání neštěstí a vše za plotem je v bezpečí. Kvůli kvalitní ochraně proti hluku, jakou betonové ploty způsobují, žádný provoz z ulice není slyšet. Tyto výhody u dřevěných plotů či plotů z pletiva nenajdeme.

Betonové ploty mají dlouhou životnost, vydrží až několik desetiletí. Za roky sice trochu někdy změní barvu nebo odstín, ale to nijak neubírá na jeho kvalitě a funkčnosti. Majitelé pozemků blízko řek a jiných vodních ploch ocení jeho nepropustnost vůči vodě.

V neposlední řadě jeho přednosti ocení chovatelé větších zvířat. Zvířata neutečou, není potřeba žádná elektřina do ohrad a zvíře zbytečně děsit. V poslední době přibývá uhynutí koní nebo ovcí nevhodným krmením těchto zvířat kolemjdoucími. I těmto neštěstím se dá s betonovým plotem předejít.

 

 

 

Autor příspěvku: admin