Přednosti zimních pneumatik a alu kol

Každý alespoň trochu zkušený motorista určitě potvrdí velký význam pneumatik pro bezpečnou jízdu. Nekvalitní pneumatiky nebo nedostatečný vzorek jsou jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Proto se vyplatí věnovat výběru správných pneumatik maximální pozornost, nebo ještě raději využít rad odborníků. Rozhodně uděláte lépe, než kdybyste v zájmu svého pohodlí nakupovali vše pod jednou střechou. Supermarkety jsou dnes „posvátnými nákupními chrámy“, kde koupíte vše, včetně pneumatik. To však sebou nese riziko, že narazíte například na nekvalitní asijskou produkci.

Využijte eshop PNEU OK

Tento obchod je špičkou v oblasti pneumatik. Společnost PNEU OK se zaměřuje na pneumatiky, disky a alu kola. Její odborníci každému zájemci poradí při výběru, poskytnou naprosto ochotně komplexní informace o pneumatikách, jejich vlastnostech, způsobu ošetřování i uskladňování. Nejdůležitější je, že vám poradí, jaké pneumatiky budou nejlépe vyhovovat vašemu autu a především četnosti a způsobu vašeho ježdění. Nejprve vás upozorní na hlavní pravidlo, kterým je výběr pneumatik předepsaných pro vaše vozidlo velkým technickým průkazem. To je zásadní kritérium, kterému musíte dát přednost před cenou, značkou a dalšími parametry.

Význam zimních pneumatik

Zákon ukládá používání zimních pneumatik v období od 1.11. do 30.4. následujícího roku. Pokud nepanují typické zimní podmínky, tak dopravní hlídky porušení této povinnosti tolerují. Ovšem jinak k tomu přistupují pojišťovny, které vám v případě dopravní nehody v zimě na letních gumách nepřiznají finanční odškodnění. Význam zimních pneumatik tkví v tom, že mají lepší přilnavost k zasněžené či zledovatělé vozovce, což je dáno jednak měkčí směsí, a jednak „zimním“ vzorkem, který zabraňuje smyku a také lépe zabírá ve sněhu.

Proč si pořídit alu kola

Pokud někdo považuje alu kola za módní výstřelek, je na omylu. Alu kola totiž mají kromě atraktivního vzhledu také velké výhody. Především jim nehrozí koroze, jako u plechových disků. Další výhodou je mnohem delší životnost díky hliníku, bez potřeby zvláštního ošetřování. Hliník je také důvodem nižší hmotnosti, která zase přispívá k úspoře pohonných hmot. V neposlední řadě se použití alu kol projeví také na lepším pérování.

Autor příspěvku: admin