Osvětlení na terasu

Zejména v létě, ale i na jaře či na podzim lidé intenzivně využívají terasy a balkony u domů. Pořádají různé večírky, zahradní párty, oslavy narozenin či grilovačky. To je právě čas, kdy potřebujete vhodné venkovní osvětlení. Záleží samozřejmě na využití terasy, pokud si rádi sednete a vychutnáte si zde třeba večeři nebo uspořádáte grilovačku, budete potřebovat osvětlení jídelního stolu. Pro osvětlení venkovního posezení se nejčastěji využívají nástěnné lampy, které připevníte na dům. Úskalí tohoto typu osvětlení tkví v tom, že pokud máte větší terasu, nemusí být na jejím konci osvětlení dostatečné.

Jednoduché a přesto účinné

Podpořit osvětlení na terase můžete stolními lampami nebo dekorativními stojacími lampami. V případě venkovních to bývají sloupková svítidla či ozdobné koule libovolné velikosti. Kolem terasy lze využít také světelné zápichy, které dodají vaší terase zcela novou atmosféru. Pro větší množství světla se často využívají zemní svítidla, ta lze zabudovat do dlažby, chodníčku i trávníku, odkud osvětlují okolí. Chcete-li pořádat zahradní slavnost, určitě se neobejdete bez kouzelných girland a lampionů.

Pozornost si zaslouží i zbytek zahrady

Máte-li větší zahradu, vyplatí se vám investovat do zápichových svítidel či zemních reflektorů, které spolehlivě osvětlí vaši zahradu. Posezení u bazénu osvětlete určitě stojacími svítidly, která můžete kombinovat v různých provedeních a velikostech a vytvořit si tak na zahradě skutečné umělecké dílo. Nejodolnější zápustná svítidla jsou určena i pod vodu, můžete si tedy nechat svítidla namontovat i přímo do bazénu.

Chcete-li upozornit na zvláštní prvek vaší zahrady, umělecky střižený keř, jezírko nebo venkovní skulpturu, použijte reflektorový typ osvětlení. Nezapomeňte také na příjezdovou cestu k domu a vchodové dveře, abyste vždy trefili zámek dveří hned napoprvé. Hledáte-li spolehlivá venkovní svítidla pro váš dům a zahradu, obraťte se na světelné studio AULIX.

Autor příspěvku: admin