Jaké karty nosit ve své peněžence? Toto jsou ony

Peněženku má dnes každý člověk. A v ní nosí nejenom peníze, ale také v ní má často několik různých karet a kartiček. A jaké je nutné nebo vhodné ve své peněžence mít? Na to se podíváme společně.

Multisport

Začneme kartou, která je poměrně zajímavá a můžeme ji označit za velkou novinku. Karta Multisport totiž patří do skupiny uikátních benefitů, které dnes nabízejí zaměstnavatelé svým zaměstnancům. Multisport karta tak umožní lidem jednoduše čerpat různé výhody spojené třeba s návštěvou sportovišť. Pro aktivní jedince jasná volba. Jejím hlavním unikátem je potom to, že je založena na měsíčním paušálu. Pokud ji nemáte, zkuste tuto možnost benefitů navrhnout u zaměstnavatele.

Občanský průkaz

Jdeme na druhý doklad. Jedná se o kartičku, kterou dostává každý občan, který již dosáhl 15 let věku. Tou kartou je občanský průkaz a musíme říci, že je dnes doslova povinností, aby ho měl každý občan u sebe. Dnes už není nijak velký a má rozměry klasické platební karty. Díky tomu nijak nepřekáží a vejde se do každé peněženky. Hodí se hlavně ve chvíli, kdy je osoba kontrolována:

  • Státní policií
  • Dopraní policií
  • Městskou policí

Slouží tak k bezproblémovému prokázání totožnosti. Spolu s tím musíme dodat také fakt, že každý občan musí doklad udržovat v platnosti. Když se blíží konec platnosti, je nutné požádat o nový. Výměna občanského průkazu dnes není nic komplikovaného. Kdo ji však nepodstoupí, ten může riskovat celou řadu problémů, včetně pokuty.

Kartička pojištění

Třetí kartička, na kterou se podíváme, je ta vystavená pojišťovnou. A to v rámci klasického zdravotního pojištění, které je pro občany povinností. Daná kartička je určitě důležitá ve chvíli, pokud by se vám něco stalo. V takovém případě můžete být ve zdravotnickém zařízení celkem rychle a snadno identifikováni právě s ohledem na to, zda máte nárok na poskytovanou bezplatnou zdravotní péči.

Autor příspěvku: admin