Co je to offshore podnikání

Hlavním zdrojem příjmů jsou ve většině států daně. Snaha státu vybrat na daních co nejvíce se však nesetkává s pochopením daňových poplatníků, kteří se naopak přejí platit co nejnižší daně. Každý k tomu přistupuje jinak a většinou se hledají cesty k daňové optimalizaci. Jednou z forem je tzv. offshore podnikání, které předpokládá založení offshore společnosti. Princip tohoto podnikání je naprosto stejný jako u kteréhokoliv jiného. Jediný rozdíl spočívá v tom, že zahraniční podnikatel využívá výhod třetí (offshore) země. Zde může své daně optimalizovat, a proto se o těchto zemích mluví jako o daňových rájích. Neznamená to však, že by zde neexistovala žádná pravidla.

Jaké jsou výhody offshore podnikání?

Faktem je, že offshore podnikání je výhodné pro obě strany. Třetí země si kladou podmínku, že zahraniční firma musí nadále podnikat ve své domovské zemi, ovšem v daňovém ráji bude investovat, přinášet sem kapitál, který je pak významným příspěvkem pro místní ekonomiku. Zahraničním investorům za to poskytují ochranu jejich majetku, anonymitu vlastnictví a pochopitelně nižší daně. To je pro zahraniční podnikatele hlavním motivem, jelikož některé vyspělé západní země vybírají neúměrně vysoké daně. Ty sice posilují státní rozpočet, ovšem brzdí další rozvoj velkých firem a jejich investiční záměry v domovské zemi.

Jak založit offshore společnost?

S ohledem na složitost celého procesu je pro běžného podnikatele nezbytností využít služeb zkušených odborníků. Nejlepší je v tomto směru společnost Winston Wolfe & Co, která je registračním agentem licencovaným přímo vládou Spojených arabských emirátů. Díky dlouhodobě vytvářeným kontaktům, znalosti prostředí a velkým zkušenostem, jsou schopni vytipovat takový daňový ráj, který bude odpovídat charakteru podnikání a dalším záměrům podnikatele, který je o založení offshore společnosti požádá.

Nejznámější daňové ráje

Všeobecně jsou známé například Britské panenské ostrovy, Belize, Seychely a některé další. V posledních letech se k nim přiřadil americký stát Delaware ležící na severovýchodě USA. Jeho hlavní město Dover si u řady zahraničních podnikatelů získalo sympatie svým liberálním obchodně-právním zákonodárstvím. Kromě daňové optimalizace je tato zóna volného obchodu pro zahraniční podnikatele lákavá tím, že získá prestiž a image úspěšné americké společnosti.

Autor příspěvku: admin