Tapety pro atraktivní domov

Květinové motivy, geometrické vzory nebo abstraktní dekor? Jak vybrat tu pravou tapetu do interiéru, aby nevypadal lacině, ale tapeta mu dodala šmrnc? Jak jste si jistě všimli, na trhu je k dostání velké množství typů tapet, liší se materiálem, typem dekoru a barvou. Chtěli byste oživit váš obývací pokoj, ale nedokážete si představit, jak bude tapeta vypadat na větší ploše? Netroufáte si do tapetování, aby výsledek vypadal podle vašich představ? Nezoufejte, poradíme vám, jak si vybrat co nejvhodnější tapetu.

 

Jak na výběr tapety

 

Nejprve je třeba si říct, co od tapety očekáváte. Potom záleží také na konkrétních dispozicích vašeho obývacího pokoje a stylu, do kterého máte laděný nábytek a zařízení pokoje. Důležité je vzít v úvahu velikost a světlo v místnosti. Obecně platí, že do menších a tmavších pokojů je lepší volit tapety světlých barev, aby se místnost projasnila. Pokud máte obývací pokoj světlý a vzdušný s několika okny, potom se nemusíte bát ani tmavších odstínů na zdi. Opakující se vzory vypadají skvěle, nesmí jich však být moc. Určitě jste byli někdy na zámku, kde i přes vysoké stropy a poměrně velká okna byla místnost díky tapetě tmavá a ponurá. Z toho si příklad rozhodně neberte. Tapetu s opakujícím se motivem si klidně vyberte, avšak použijte ji třeba na jednu stěnu a ostatní vymalujte.

 

Použít můžete také fototapetu, která může mít nejrůznější vzor od přírodního zátiší, přes krajinu až po váš vysněný automobil či panorama velkoměsta. Do rustikálně zařízených místností se skvěle hodí tapety s přírodními materiály nebo jemnějšími geometrickými vzory skandinávského typu. Pokud je váš obývací pokoj spíš moderního ražení, bude mnohem lépe vypadat jednoduchá tapeta s méně nápadným vzorem nebo naopak fototapeta, která plnohodnotně nahradí třeba obraz nad sedačkou. Především se držte pravidla, že se v interiéru musíte cítit dobře, když tu máte být doma.

Autor příspěvku: admin